Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bananarama & The Fun Boy Free | Single 7" |
|
NANA 1 | 1982 | Decca | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Climie Fisher | Single 7" |
|
EM 47 | 1987 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Temptations, The | Single 7" |
|
657676 7 | 1991 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6168 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6198 | 1988 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6171 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
922 963-7 | 1989 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W9009 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9209 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2522 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 0210 | 1993 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W9286 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 13 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 10 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 1999 | 1982 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Janet | Single 7" |
|
USA 663 | 1989 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minnelli, Liza | Single 7" |
|
ZEE 1 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hothouse Flowers | Single 7" |
|
886 279 | 1988 | London | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 177 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Midler, Bette | Single 7" |
|
A 7820 | 1990 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
S PIR 1879 | 1973 | Philadelphia International Records | Solid | Excellent | Black | Philadelphia International Records Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zoe | Single 7" |
|
MAGS 14 | 1990 | Polydor | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F 12693 | 1967 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 7 | 1992 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 5 | 1987 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Detroit Emeralds, The | Single 7" |
|
K 10945 | 1977 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reel 2 Real | Single 7" |
|
TIV 10 | 1993 | Positiva | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
PD 2021 | 1979 | Polydor | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gentry, Bobbie | Single 7" |
|
CL 15882 | 1967 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 085 | 1973 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rebel MC | Single 7" |
|
WANT 44 | 1991 | Desire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
EPC A1207 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 116 | 1981 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 87 | 1988 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 6 | 1981 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 1 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 10 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 1 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 11 | 1984 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 41 | 1993 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 9 | 1983 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 2 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)