Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Crawford, Jimmy | Single 7" |
|
46-DB 4717 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cash, Johnny And The Evangel Temple Choir | Single 7" |
|
CBS S 7797 | 1972 | CBS | Solid | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cribbins, Bernard | Single 7" |
|
45-R 4923 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
P 824 | 1961 | Parkway | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darren, James | Single 7" |
|
7N.25059 | 1960 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7112 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7154 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5295 A | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duprees, The | Single 7" |
|
45-POP 1073 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15256 | 1960 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15206 | 1959 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dr. Hook | Single 7" |
|
CL 16039 | 1978 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
UP 36313 | 1974 | Jet Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A.8685 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A.8781 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Europe | Single 7" |
|
A 7127 | 1986 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 109 | 1977 | Jet Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | Single 7" |
|
45-POP 857 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | Single 7" |
|
45-POP 849 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Four Tops, The | Single 7" |
|
PRO 604 | 1973 | PROBE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 5 | 1984 | ZTT | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Haley, Bill And His Comets | EP | Rock Around The Clock |
|
OE 9250 | 1955 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Human League, The | Single 7" |
|
VS466 | 1981 | Virgin | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kaiser Chiefs | Single 7" |
|
BUN100-7 | 2005 | B-Unique | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5105 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | EP | John Leyton |
|
JKP-3016 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Lind, Bob | Single 7" |
|
TF 670 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79186 | 1980 | Geffen Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HL-S.8993 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
HLS 9688 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
CB 309 | 1978 | The Famous Charisma Label | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7437 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7504 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7189 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mud | Single 7" |
|
RAK 187 | 1974 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moody Blues, The | Single 7" |
|
DM 213 | 1968 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 9789 | 1990 | Warner Bros. Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Merseybeats, The | Single 7" |
|
TF 431 | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moontrekkers, The | Single 7" |
|
45-R 4888 | 1962 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2410 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | Single 7" |
|
F.11904 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kelly, Frank | Single 7" |
|
267261 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heinz | Single 7" |
|
F.11768 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pink Floyd | Single 7" |
|
HAR 5194 | 1979 | Harvest | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Piltdown Men, The | Single 7" |
|
45-CL 15149 | 1960 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1311 total)