Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4503 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 694 | 1984 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lettermen, The | Single 7" |
|
45-CL 15222 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
DURAN 3B | 1984 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 8835 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Santo And Johnny | Single 7" |
|
7N.25111 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hayes, Isaac | Single 7" |
|
2025-069 | 1971 | Stax | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9324 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15502 | 1965 | Capitol | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
447-0679 | 1970 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | RCA Company Gold Standard Series | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10096 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moontrekkers, The | Single 7" |
|
45-R 4888 | 1962 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pure Hell | Single 7" |
|
GSX 002 | 0 | Sphinx | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9575 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656690 7 | 1991 | Columbia | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7335 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hooker, Frank (And The Positive People) | Single 7" |
|
DJS 10947 | 1980 | DJM | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Dave | Single 7" |
|
F.12188 | 1965 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0122 | 1992 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hopkin, Mary | Single 7" |
|
APPLE 2 | 1968 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marley, Bob & The Wailers | Single 7" |
|
WIP 6641 | 1977 | Island | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Island Company Pink | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V5524 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F.12292 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7018 | 1981 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N.15981 | 1965 | PYE | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, Brian Poole And The | Single 7" |
|
F.11893 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 558 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 062 | 1967 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
BOY G 103 | 1987 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moroder, Giorgio With Oakley, Philip | Single 7" |
|
VS 713A | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271702 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | Single 7" |
|
45-CL 14951 | 1958 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
CBS 7579 | 1971 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 913 AS | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)