Showing 50 result(s) (1151 - 1200 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UB40 | Single 7" |
|
GRAD 6 | 1980 | Graduate Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
EM 23 | 1978 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Barbarella | Single 7" |
|
CS 735 | 1989 | Corduroy Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Del Amitri | Single 7" |
|
AM 536 | 1990 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter, Paul & Mary | EP | Peter, Paul & Mary |
|
WEP 6114 | 1962 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Pretenders, The | Single 7" |
|
ARE 20 | 1983 | Real Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 3 | 1984 | ZTT Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
EPC A 4440 | 1984 | Epic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 344 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chapman, Tracy | Single 7" |
|
EKR 73 | 1988 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 22 | 1988 | Verigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince & The Revolution | Single 7" |
|
W 2000 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 25 | 1988 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 20 | 1986 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656454 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Seal | Single 7" |
|
ZANG 8 | 1992 | ZTT Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
655932 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1210 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
657403 7 | 1991 | Columbia | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1202 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 8500 | 1986 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7936 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 9547 | 1990 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W8846 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
QA4949 | 1984 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7749 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hagar, Jimmy | Single 7" |
|
CL 16120 | 1979 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eagles, The | Single 7" |
|
E-45555 | 1978 | Asylum Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Unknown | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 204 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Liebrand, Ben & Wayne, Jeff | Single 7" |
|
655126 7 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
OLE 1 | 1987 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Diamond, Neil | Single 7" |
|
CL 16197 | 1980 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 13 | 1990 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
1996 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Bee Gees | Single 7" |
|
2090 259 | 1976 | RSO | Solid | Near Mint | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RSO 27 (2090 34 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 71 | 1992 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bilk, Acker | Single 7" |
|
SCD 2176 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5570 | 1967 | Parlophone | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5055 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5015 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
52 317 A | 1964 | Polydor | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
45-R 4949 | 0 | Parlophone | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 8512 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 0 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1151 - 1200 of 1311 total)