Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | EP | Jailhouse Rock |
|
RCX 106 | 1958 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
447-0679 | 1970 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | RCA Company Gold Standard Series | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
PB 0998 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 196 | 1980 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
45-AMT 1016 | 1958 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Compank Red And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
B 45-689 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Company Red And White Swirls | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP 1045 | 1964 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6115 | 1985 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pink Floyd | Single 7" |
|
HAR 5194 | 1979 | Harvest | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 20 | 1975 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 1 | 1984 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2708 | 1977 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 5126 | 1980 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2870 | 1978 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2870 | 1978 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 7 | 1986 | EMI | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2375 | 1975 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Radha Krishna Temple (London) | Single 7" |
|
APPLE 15 | 1969 | Apple | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ramrods, The | Single 7" |
|
45-HLU 9355 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS 19105 | 1973 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
EMI 2802 | 1978 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS 19121 | 1976 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | Rolling Stones Company Face | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
WIP 6248 | 1975 | Island | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
MGM 1442 | 1968 | MGM | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
S 4790 | 1970 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 064 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy & Sinatra, Frank | Single 7" |
|
RS.23166 | 1967 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1178 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1298 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1152 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
RCA-1743 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon Park Orchestra, The | Single 7" |
|
DB 8946 | 1972 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Salor | Single 7" |
|
S EPC 3858 | 1975 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Yellow & Black | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sweet, The | Single 7" |
|
RCA 2164 | 1972 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starr, Ringo | Single 7" |
|
R 5995 | 1973 | Apple | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
AT.4035 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | EP | Star Dusty |
|
6850 751 | 1964 | Philips | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Swinging Blue Jeans, The | Single 7" |
|
POP 1273 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
DB 4984 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Stripes) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-611 | 1962 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Santo And Johnny | Single 7" |
|
7N.25111 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Surfaris, The | Single 7" |
|
HLD 9751 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| String-A-Longs, The | Single 7" |
|
45-HL-U 9278 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Stylistics, The | Single 7" |
|
6105 015 | 1972 | AVCO | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jay, Peter & The Jay Walkers | Single 7" |
|
45-F 11531 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N 17675 | 1969 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1348 | 1964 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proctor, Judd | Single 7" |
|
45-R 4841 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sarne, Mike | Single 7" |
|
R 5010 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1311 total)