Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HLA 8934 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HL 8723 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5077 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7499 | 1979 | Epic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mindbenders, The | Single 7" |
|
TF 731 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| R.E.M. | Single 7" |
|
W 0027 | 1991 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5206 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Take That | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 3 | 1983 | RCA | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
RCA 68 | 1981 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elliman, Yvonne | Single 7" |
|
2090 266 | 1977 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | EP | Sweet And Hot Part 2 |
|
0E 9211 | 1957 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Little Richard | EP | Little Richard And His Band Part 2 |
|
RE0.1074 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12104 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12220 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 13597 | 1975 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company Sleeve (1970's Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12263 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John | Single 7" |
|
POSP 6 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 006 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McTell, Ralph | Single 7" |
|
K 14380 | 1974 | Reprise | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nash, Johnny | Single 7" |
|
MM 586 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dexys Midnight Runners | Single 7" |
|
R6033A | 1980 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 131 | 1975 | Virgin Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 017 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starlight | Single 7" |
|
CBE 742 | 1989 | City Beat | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Powers, Will | Single 7" |
|
IS 134 | 1983 | Island | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mock Turtles, The | Single 7" |
|
SRN 136 | 1991 | Siren | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
45-F 11562 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
P0F 040 | 1967 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Page One Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
BP 363 | 1979 | United Artists Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valli, Frankie | Single 7" |
|
RSO 12 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| U2 | Single 7" |
|
WIP 6848 | 1983 | Island | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Houston, Whitney | Single 7" |
|
112545 | 1989 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faithfull, Marianne | EP | Summer Nights |
|
DFEA-7525 | 1965 | Decca | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Sinatra, Frank | EP | Story Of Love |
|
EAP3-20653 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 50 | 1979 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656690 7 | 1991 | Columbia | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 | 1983 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 146147 | 1993 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
RIS 1 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
RIS 31 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111-613 | 1988 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
109 793 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111 516 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 101 | 1974 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 153 | 1976 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 184 | 1977 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 226 | 1981 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1311 total)