Showing 50 result(s) (51 - 100 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9050 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
ARIST 426 | 1981 | Arista | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1081 | 1958 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1916 | 1969 | RCA | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supremes, The | Single 7" |
|
SS 350 | 1964 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9829 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 4 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Marty | Single 7" |
|
45-PB.972 | 1959 | Philips | Jukebox (Dinked) | Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meehan, Tony | Single 7" |
|
F.11801 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
45-POP 1051 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kerr, Deborah, Brynner Yul, Moreno, Rita, Saunders, Terry & Rivas, Carlos | EP | The King And I |
|
EAP2 740 | 1957 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Johnny And The Hurricanes | Single 7" |
|
45-HLI 9072 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 4 | 1983 | RCA | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 12952 | 1969 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
T-REX 101 | 1972 | EMI | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
BOY 83 | 1973 | Jay Boy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter And Gordon | Single 7" |
|
DB 7225 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1210 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5160 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5655 | 1967 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Parlophone Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5722 | 1968 | Apple | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5675 | 1968 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15370 | 1964 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56343 | 1969 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56220 | 1967 | Polydor | Solid | Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15584 | 1969 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
RCA 2316 | 1971 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James & The Famous Flames | Single 7" |
|
HL 9990 | 1965 | London | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56273 | 1968 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Dave | Single 7" |
|
F.12188 | 1965 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | EP | Hits Of The Dave Clark Five |
|
SEG 8381 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Donegan, Lonnie | EP | Lonnie Donegan Hit Parade Volume Two |
|
NEP.24040 | 1957 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-406 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 195 | 1980 | Jet Records | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | EP | The Everly Brothers - No. 5 |
|
RE-A.1229 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
45-Q. 72360 | 1959 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
PVT 105 | 1976 | Private Stock Records | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5137 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5733 | 1968 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 8327 | 1967 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Johnston Brothers, The | Single 7" |
|
45-F10608 | 1955 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jimmy Jackson's Rock 'N' Skiffle | Single 7" |
|
45-DB 3898 | 1957 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Keller, Jerry | Single 7" |
|
45-HLR.8890 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | Single 7" |
|
45-CL 15242 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5105 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N.15981 | 1965 | PYE | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HLS 8529 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McLean, Don | Single 7" |
|
XW-520-X | 1971 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (51 - 100 of 1311 total)