Showing 50 result(s) (701 - 750 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6323 | 1986 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 9083 | 1984 | W 9083 | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8848 | 1984 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8115 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8717 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
CBS S 8496 | 1972 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mama's And The Papa's, The | Single 7" |
|
GG - 146 | 1973 | Roulette | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Nena | Single 7" |
|
A4074 | 1983 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
Duran 007 | 1985 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2320 | 1979 | Chrysalis | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 15 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 518 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8143 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Firm, The | Single 7" |
|
Trek 1 | 1987 | Bark Records | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibb, Andy | Single 7" |
|
RSO 015 | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Parker (jr.), Ray | Single 7" |
|
Arist 580 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
Boy 100 | 1987 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5257 | 1981 | Rondor Music - EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Neil | Single 7" |
|
YZ 10 | 1984 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
45-F 11485 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
F.11655 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chocolate Milk | Single 7" |
|
RCA 2592 | 1975 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
55281 | 1971 | Uni | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ofarim, Esther | Single 7" |
|
BF 1807 | 1969 | Philips | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
45-HL-U 9207 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79195 | 1980 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Plastic Ono Band, The | Single 7" |
|
APPLE 13 | 1969 | Apple | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
45-AMT 1081 | 1960 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orton, Beth | Single 7" |
|
EMI 681 | 2006 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Overlanders, The | Single 7" |
|
7N.17034 | 1965 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mathis, Johnny | Single 7" |
|
AAG 124 | 1960 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lawrence, Steve | Single 7" |
|
AAG 127 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1455 | 1965 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 2729 | 1960 | RCA Victor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Blue & Orange Swirl | ![]() |
![]() |
![]() |
Unknown | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1194 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 1489 | 1965 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | EP | P.J. Proby |
|
LEP 2192 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
45-HL 9270 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | Single 7" |
|
LIB 10182 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA-1303 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 2706 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1320 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1270 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP-1035 | 1963 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | EP | Kid Galahad |
|
RCX-7106 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | EP | Such A Night |
|
RCX 190 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA+1207 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
PB-11107 | 1956 | RCA | Jukebox (Dinked) | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
Showing 50 result(s) (701 - 750 of 1311 total)