Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
BRUCE 3 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Guns N' Roses | Single 7" |
|
GEF 43 | 1988 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Art of Noise, The | Single 7" |
|
CHINA 11 | 1988 | China Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| New Order | Single 7" |
|
FAT73-7 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 6 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Transvision Vamp | Single 7" |
|
TVV 3 | 1988 | MCA | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 5 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 12 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 21 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 14 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donovan, Jason & Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 24 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 10 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 9 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 8 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 16 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fairground Attraction | Single 7" |
|
PB 41845 | 1988 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 16 | 1988 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 17 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6198 | 1988 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hothouse Flowers | Single 7" |
|
886 279 | 1988 | London | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 87 | 1988 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chapman, Tracy | Single 7" |
|
EKR 73 | 1988 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 22 | 1988 | Verigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 25 | 1988 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111-613 | 1988 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7936 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7749 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aerosmith | Single 7" |
|
GEF 29 | 1987 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mercury, Freddie | Single 7" |
|
R 6151 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8378 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8115 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 15 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8143 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Firm, The | Single 7" |
|
Trek 1 | 1987 | Bark Records | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
Boy 100 | 1987 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 6 | 1987 | The Precious Organisation | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proclaimers, The | Single 7" |
|
CHS 3178 | 1987 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1036 | 1987 | Virgin Reccords | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 18 | 1987 | Go Discs Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 21 | 1987 | Excellent | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tiffany | Single 7" |
|
MCA 1211 | 1987 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Natalie | Single 7" |
|
MT 35 | 1987 | Manhattan Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
BOY G 103 | 1987 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Astley, Rick | Single 7" |
|
PB 41447 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Idol, Billy | Single 7" |
|
IDOL 11 | 1987 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gap Band | Single 7" |
|
JAB 54 | 1987 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 14 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
650202 0 | 1987 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bon Jovi | Single 7" |
|
JOV 1 | 1987 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)