Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40375 | 1985 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sister Sledge | Single 7" |
|
A 9547 | 1985 | Atlantic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simply Red | Single 7" |
|
EKR 9 | 1985 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 20 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 482 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
650071 7 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 386 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6585 | 1985 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W9006 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turner, Tina | Single 7" |
|
CL 364 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 9 | 1985 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W8846 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 5 | 1984 | ZTT | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Band Aid | Single 7" |
|
FEED 1 | 1984 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 9210 | 1984 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 9083 | 1984 | W 9083 | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8848 | 1984 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Parker (jr.), Ray | Single 7" |
|
Arist 580 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Neil | Single 7" |
|
YZ 10 | 1984 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 1 | 1984 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Motown Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 694 | 1984 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
EA 181 | 1984 | EMI America | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 4972 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Strawberry Switchblade | Single 7" |
|
KOW 38 | 1984 | Korova | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
A 4436 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 3 | 1984 | MCA Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8934 | 1984 | Sire | Solid | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
UV 3 | 1984 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turner, Tina | Single 7" |
|
CL 334 | 1984 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
A4880 | 1984 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Adams, Bryan | Single 7" |
|
M 224 | 1984 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moroder, Giorgio With Oakley, Philip | Single 7" |
|
VS 713A | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foreigner | Single 7" |
|
A 9596 | 1984 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
VS 728 | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Belle And The Devotions | Single 7" |
|
A 4332 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
DURAN 3B | 1984 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS688 | 1984 | Virgin Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 6 | 1984 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
ARIST 585 | 1984 | Arista | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W9009 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9209 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1311 total)