Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jethro Tull | Single 7" |
|
CHS 2101 | 1974 | Chrysalis | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 25 | 1988 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1221 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Henry, Clarence "Frogman" | EP | Hit Parade |
|
NEP.44007 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
At.4047 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whittaker, Rog | Single 7" |
|
267258 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HLA 8440 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| D Mob | Single 7" |
|
F 117 | 1989 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
T-REX 101 | 1972 | EMI | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1220 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mama's And The Papa's, The | Single 7" |
|
GG - 146 | 1973 | Roulette | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Jimmy Jackson's Rock 'N' Skiffle | Single 7" |
|
45-DB 3898 | 1957 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2414 | 1980 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jay, Peter & The Jay Walkers | Single 7" |
|
45-F 11531 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mock Turtles, The | Single 7" |
|
SRN 136 | 1991 | Siren | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
EJS 34 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5114 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
A4880 | 1984 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Adams, Bryan | Single 7" |
|
AM 812 | 1991 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thomas, Ruddy | Single 7" |
|
0 | Taxi | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Tremeloes, Brian Poole And The | Single 7" |
|
F.11823 | 1964 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 16 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 085 | 1973 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5602 | 1967 | Parlophone | Solid | Fair | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8224 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 257 | 1991 | PWL International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 386 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | EP | Petula Clark |
|
EPL. 8000 | 1962 | Disques Vogue | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Vangells | Single 7" |
|
POSP 246 | 1981 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 330 | 1981 | RAK | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 2 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 6 | 1980 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7030 | 1978 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 571 | 1983 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weedon, Bert | Single 7" |
|
JAR-537 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G 9172 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
A3613 | 1983 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sarne, Mike | Single 7" |
|
R 5010 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3636 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7580 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dexys Midnight Runners | Single 7" |
|
DEXYS 9 | 1982 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manfred Mann | Single 7" |
|
POP 1381 | 1965 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orton, Beth | Single 7" |
|
EMI 681 | 2006 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 166 | 1979 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heinz | Single 7" |
|
F.11768 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blur | Single 7" |
|
FOOD 63 | 1995 | Parlophone | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)