Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)
| Artist | Format![]() |
Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G. 9254 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 47 | 1990 | Go Discs Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56343 | 1969 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56220 | 1967 | Polydor | Solid | Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
2058 255 A | 0 | Polydor | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5452 | 1966 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
45-R 4949 | 0 | Parlophone | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15598 | 1969 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15441 | 1966 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15502 | 1965 | Capitol | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15521 | 1967 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15584 | 1969 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bill Black's Combo | Single 7" |
|
45-HLU 9479 | 1961 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bryant, Anita | Single 7" |
|
45-HLL 9171 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brook Brothers, The | Single 7" |
|
7N.15333 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
RCA 2316 | 1971 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15384 | 1964 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15475 | 1966 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blue Mink | Single 7" |
|
RZ 3064 | 1972 | Regal Zonophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James & The Famous Flames | Single 7" |
|
HL 9990 | 1965 | London | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56192 | 1967 | Polydor | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56273 | 1968 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 8512 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Dave | Single 7" |
|
F.12188 | 1965 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blue Mink | Single 7" |
|
334 701 1F | 1969 | Philips | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Chuck | Single 7" |
|
6145 007 | 1957 | Charly Records | Solid | Excellent | Black | Phonogram Company Sleeve Red & Black | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-561 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cymbal, Johnny | Single 7" |
|
HLR 9682 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crazy World of Arthur Brown, The | Single 7" |
|
604022 | 1968 | Track | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chi-Lites, The | Single 7" |
|
BR 25 | 1972 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Brunswick Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8286 | 1967 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 0 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
45-HLU 9611 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 12038 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crawford, Jimmy | Single 7" |
|
46-DB 4717 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carroll, Ronnie | Single 7" |
|
326550 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Canned Heat | Single 7" |
|
LBF 15302 | 1969 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cash, Johnny And The Evangel Temple Choir | Single 7" |
|
CBS S 7797 | 1972 | CBS | Solid | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crane, Les | Single 7" |
|
K 16119 A | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
A-XW107 | 1966 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Silver Spotlight Series Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Casuals, The | Single 7" |
|
F.22784 | 1968 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 035 | 1978 | Mercury | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 9620 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G 9172 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)