Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Goombay Dance Band | Single 7" |
|
EPC A1242 | 1981 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Quincy | Single 7" |
|
AMS 8140 | 1981 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2485 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Easton, Sheena | Single 7" |
|
EMI 5195 | 1981 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5234 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
ROXY 2 | 1981 | E.G. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Basil, Toni | Single 7" |
|
TIC 4 | 1981 | Radialchoice | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 5 | 1981 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
EPC A1740 | 1981 | Epic | Solid | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madness | Single 7" |
|
BUY 134 | 1981 | Stiff Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 334 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 330 | 1981 | RAK | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 327 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 2 | 1981 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dee, Kiki | Single 7" |
|
AR0 257 | 1981 | Ariola | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5206 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
RCA 68 | 1981 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dexys Midnight Runners | Single 7" |
|
DEXYS 6 | 1981 | Phonogram | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5254 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS435 | 1981 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS453 | 1981 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
ARIST 429 | 1981 | Arista | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2522 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
WHO 004 | 1981 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 116 | 1981 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 6 | 1981 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 1 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 2 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 226 | 1981 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 241 | 1981 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Police, The | Single 7" |
|
AMS 8194 | 1981 | A&M Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2540 | 1981 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vangells | Single 7" |
|
POSP 246 | 1981 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Altered Images | Single 7" |
|
EPC A1834 | 1981 | Epic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 1 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 2 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2414 | 1980 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 195 | 1980 | Jet Records | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7004 | 1980 | Jet Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79186 | 1980 | Geffen Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Derek And The Dominos | Single 7" |
|
RSO 87 | 1980 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2410 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79195 | 1980 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 196 | 1980 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 5126 | 1980 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Specials, The | Single 7" |
|
CHS TT16 A1 | 1980 | Two-Tone Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Specials, The | Single 7" |
|
CHSTT 13 | 1980 | Two-Tone Records | Solid | Excellent | Black | Two-Tone Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1311 total)