Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label![]() |
Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
3443 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
3680 | 1968 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
2723 | 1967 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
CBS 7579 | 1971 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
4582 | 1969 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Williams, Andy | Single 7" |
|
AAG 103 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | Single 7" |
|
AAG 114 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Andrews, Julie & Mathis, Johnny | Single 7" |
|
WB 725B | 1966 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul & The Family | Single 7" |
|
A3371 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
A 3943 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
A 4251 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| The The | Single 7" |
|
EMU 8 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
BRUCE 3 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 4972 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3585 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3636 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Toto | Single 7" |
|
CBS A2510 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 6 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
A 4142 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
JOEL 3 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 5 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
A 4436 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
650071 7 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
S CBS 8753 | 1980 | CBS | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Belle And The Devotions | Single 7" |
|
A 4332 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
JOEL 1 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
CBS S 7964 | 1972 | CBS | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656454 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
655932 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Liebrand, Ben & Wayne, Jeff | Single 7" |
|
655126 7 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Chuck | Single 7" |
|
6145 007 | 1957 | Charly Records | Solid | Excellent | Black | Phonogram Company Sleeve Red & Black | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
CYZ 7-112 | 1982 | Charly Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Berry, Chuck | Single 7" |
|
CH 6145019 | 1972 | Chess | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Unknown | ![]() |
|
| Art of Noise, The | Single 7" |
|
CHINA 11 | 1988 | China Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2204 | 1978 | Chrysa | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
DB.7354 | 1964 | Chrysalis | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2204 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Chrysalis Company Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2414 | 1980 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Idol, Billy | Single 7" |
|
Idol 6 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2320 | 1979 | Chrysalis | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2410 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2481 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Chrysalis Company Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proclaimers, The | Single 7" |
|
CHS 3178 | 1987 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 16 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harry, Debbie | Single 7" |
|
CHS 3066 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1311 total)