Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bassey, Shirley | EP | The Hits Of Shirley Bassey |
|
SEG 8252 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
AT.4069 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
Q.72469 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turner, Tina | Single 7" |
|
CL 334 | 1984 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| String-A-Longs, The | Single 7" |
|
45-HL-U 9278 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sledge, Percy | Single 7" |
|
584001 | 1966 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W9286 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McGuinness Flint | Single 7" |
|
CL 15662 | 1970 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McGuinness Flint | Single 7" |
|
CL 15662 | 1970 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Waller, Fats | EP | Unforgettable Fats |
|
7EG 8255 | 1957 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Fury, Billy | Single 7" |
|
F.11655 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donovan, Jason | Single 7" |
|
PWLX 46 | 1989 | PWL Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dr. Hook | Single 7" |
|
CL 16039 | 1978 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elbert, Donnie | Single 7" |
|
HLU 10352 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N.45118 | 1972 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company (Golden Singles) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
109 793 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | Single 7" |
|
45-CL 15242 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1121 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul & The Family | Single 7" |
|
A3371 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
F 13355 | 1972 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9829 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dido | Single 7" |
|
0 | Arista | Solid | Near Mint | White | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4735 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Viscounts, The | Single 7" |
|
7N.15379 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
BARRY 1 | 1979 | Arista | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8341 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 3 | 1983 | RCA | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennox, Annie | Single 7" |
|
PB 45317 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Carly | Single 7" |
|
K 79300 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 226 | 1981 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dylan, Bob | Single 7" |
|
2013 | Columbia | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15521 | 1967 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
45-RCA-1244 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
45-RCA-1244 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 153 | 1976 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 109 | 1977 | Jet Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 109 | 1977 | Jet Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | EP | John Leyton |
|
JKP-3016 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Others, The | Single 7" |
|
B0050ASZ48 | 2005 | Poptones | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Surfaris, The | Single 7" |
|
HLD 9751 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
Q.72466 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lang, Don | Single 7" |
|
45-POP 488 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | Single 7" |
|
45-POP 857 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
OG 9630 | 1986 | Old Gold | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
RCA 2165 | 1972 | RCA | Solid | Excellent | Black | RCA Company Sleeve (Green & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79195 | 1980 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degrees, The | Single 7" |
|
ARO 141 | 1978 | Arola | Solid | Excellent | Gold | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)