Showing 50 result(s) (1301 - 1350 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Three Degrees, The | Single 7" |
|
ARO 141 | 1978 | Arola | Solid | Excellent | Gold | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
45-DB4790 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Coloured Stripes) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
45N 1150 | 0 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1226 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sam The Sham And The Pharaohs | Single 7" |
|
KGC 183 | 1967 | MGM | Dinked With Replaceable Centre | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 204 | 1991 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 241 | 1981 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56220 | 1967 | Polydor | Solid | Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 42 | 1989 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
EJSP 10 | 1984 | Epic Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
PVT 105 | 1976 | Private Stock Records | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 185 | 1980 | Jet Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-17696-A | 1987 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Yellow | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5493 | 1966 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5493 | 1966 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5232 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Baccara | Single 7" |
|
PB 5526 | 1977 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Ricky | Single 7" |
|
45-HLP 9188 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-18901-A | 1987 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Pink | Black Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Aquatones, The | Single 7" |
|
45-HL0 8631 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 890 | 1973 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| White, Jack (And The Electric Mayhem) | Single 7" |
|
TMR 373 | 2016 | Third Man Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duprees, The | Single 7" |
|
45-POP 1073 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
WHO 004 | 1981 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 8 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
W 8667 | 1986 | Warner Bros. Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Caravelles, The | Single 7" |
|
F.11697 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1482 | 1966 | Philips | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nash, Johnny | Single 7" |
|
MM 586 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 16 | 1988 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 35 | 1989 | Go Discs Ltd | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 4 | 1986 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | EP | Mini Monster |
|
PMM.100 | 1971 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Real Things, The | Single 7" |
|
7P 349 | 1976 | Precision Records & Tapes | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Freddie & The Dreamers | Single 7" |
|
DB 7147 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pilgrim, Ray | Single 7" |
|
45-WB 602 | 1963 | Embassy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Embassy Company Tops In Pops | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 7861 | 1966 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson Phillips | Single 7" |
|
SBK 34 | 1992 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | EP | Sweet And Hot Part 2 |
|
0E 9211 | 1957 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7126 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Temperance Seven, The | Single 7" |
|
45-R 4757 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Swinging Blue Jeans, The | Single 7" |
|
POP 1304 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G. 9254 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Forbes, Bill | Single 7" |
|
45-DB 4566 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starr, Ringo | Single 7" |
|
R 5995 | 1973 | Apple | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 006 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-18889-A | 0 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Yellow | Black Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
F.12173 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
HLU 9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 116 | 1981 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1301 - 1350 of 1358 total)