Showing 50 result(s) (501 - 550 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.11764 | 1963 | Decca | Jukebox (Dinked) | Fair | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
RIS 1 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 10 | 1989 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5084 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Parlophone Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-17689-A | 1988 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Clear | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Foreigner | Single 7" |
|
A 9596 | 1984 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 16 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael (With The Jackson 5) | Single 7" |
|
ZB 41913 | 1969 | Motown | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Transvision Vamp | Single 7" |
|
TVV 3 | 1988 | MCA | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kerr, Deborah, Brynner Yul, Moreno, Rita, Saunders, Terry & Rivas, Carlos | EP | The King And I |
|
EAP2 740 | 1957 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 120 657 | 1982 | Arista | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
PO 270 | 1993 | Polydor | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wizzard | Single 7" |
|
HAR 5173 | 1973 | Harvest | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Harvest Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wizzard | Single 7" |
|
K 16336 | 1973 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lotis, Dennis With Geoff Love & His Orchestra | Single 7" |
|
45-DB 4432 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lynne, Gloria | Single 7" |
|
HL-Y.9846 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nina And Frederik | EP | Nina And Frederik |
|
SEG 7926 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Bachelors, The | EP | The Bachelors' Hits |
|
DFE 8595 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Meat Loaf | Single 7" |
|
VS 1443 | 1993 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
45-F.11409 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7504 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 286 | 1978 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bon Jovi | Single 7" |
|
JOV 11 | 1992 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lordan, Jerry | Single 7" |
|
45-R 4588 | 1959 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lieutenant Pigeon | Single 7" |
|
F 13486 | 1974 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monkees, The | Single 7" |
|
RCA 1560 | 1966 | RCA | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5287 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F 12693 | 1967 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1210 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
DB.7354 | 1964 | Chrysalis | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 | 1983 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
922 963-7 | 1989 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
4022 | 1964 | abkco | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Abkco Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 7338 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 014 | 1975 | Mercury | Solid | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
ZB 43781 | 1990 | Motown | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Stylistics, The | Single 7" |
|
6105 015 | 1972 | AVCO | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry And the Pacemakers | Single 7" |
|
DB 7189 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 8407 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hagar, Jimmy | Single 7" |
|
CL 16120 | 1979 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Armstrong, Louis & Fitzgerald, Ella | EP | Ella and Louis Again |
|
7EG 8436 | 1959 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Bee Gees | Single 7" |
|
56273 | 1968 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Scott, Linda | Single 7" |
|
45-DB 4638 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elliman, Yvonne | Single 7" |
|
2090 266 | 1977 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
GEF 59 | 1989 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pogues, The | Single 7" |
|
FG-1 | 1988 | Pogue Mahone Records | Solid | Excellent | White | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 11 | 1984 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (501 - 550 of 1358 total)