Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 976 | 1975 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| White, Jack (And The Electric Mayhem) | Single 7" |
|
TMR 373 | 2016 | Third Man Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Firm, The | Single 7" |
|
Trek 1 | 1987 | Bark Records | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Transvision Vamp | Single 7" |
|
TVV 3 | 1988 | MCA | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP 1045 | 1964 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bassey, Shirley | Single 7" |
|
UP 35194 | 1971 | United Artists Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McLean, Don | Single 7" |
|
UP 35325 | 1971 | United Artists Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
UP 36254 | 1976 | Jet Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
UP 36313 | 1974 | Jet Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
UP 36342 | 1977 | Jet Records | Solid | Excellent | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP-1035 | 1963 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Janet | Single 7" |
|
USA 663 | 1989 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
UV 3 | 1984 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V55 818 | 1985 | Virgin | Solid | Very Good | White | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V5524 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bon Jovi | Single 7" |
|
VERX 28 | 1986 | Vetigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1036 | 1987 | Virgin Reccords | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
VS 1173 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1210 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 131 | 1975 | Virgin Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
VS 1443 | 1993 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 245 | 1979 | Virgin Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 518 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 558 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS 569 | 1983 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 571 | 1983 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 612 | 1983 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 662 | 1983 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 694 | 1984 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moroder, Giorgio With Oakley, Philip | Single 7" |
|
VS 713A | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
VS 728 | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 845 | 1986 | Virgin | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
VS.838 | 1986 | Virgin | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS435 | 1981 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS453 | 1981 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS466 | 1981 | Virgin | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS522 | 1982 | Virgin Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS688 | 1984 | Virgin Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
VSP 1479 | 1993 | Virgin | Solid | Very Good + | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
VSY524A | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Picture Disk | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Divinyls | Single 7" |
|
VUS 36 | 1991 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0024 | 1990 | Sire | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| R.E.M. | Single 7" |
|
W 0027 | 1991 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0122 | 1992 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0138 | 1992 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 0210 | 1993 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)