Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve![]() |
Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nelson, Rick | Single 7" |
|
05900 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1316 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1329 | 1963 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ball, Kenny | Single 7" |
|
7NJ.2061 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
EMI 2871 | 1978 | Carrere Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
45-Q 72455 | 1962 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
Q.72466 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Deodato | Single 7" |
|
CTS 4000 | 1972 | CTI Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crosby, Bing | EP | Bing! |
|
TFE.17178 | 1959 | Fontana | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dire Straits | Single 7" |
|
MOVIE 1 | 1980 | Vertigo | Solid | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2056 422 | 1973 | Polydor | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sam The Sham And The Pharaohs | Single 7" |
|
KGC 183 | 1967 | MGM | Dinked With Replaceable Centre | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sledge, Percy | Single 7" |
|
584001 | 1966 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 7 | 1983 | Virgin Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ward, Anita | Single 7" |
|
S TKR 7543 | 1979 | T.K. Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
2093-006 | 1971 | Mojo | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simply Red | Single 7" |
|
246 993-7 | 1989 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blane, Marcie | Single 7" |
|
45-120 | 1962 | Seville | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| James, Tommy & The Shondells | Single 7" |
|
MM 567 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jethro Tull | Single 7" |
|
CHS 2101 | 1974 | Chrysalis | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wells, Mary | Single 7" |
|
TMG 820 | 1964 | Tamla Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sam The Sham And The Pharohs | Single 7" |
|
K13581 | 1966 | MGM | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5077 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clapton, Eric | Single 7" |
|
2090-132 | 1974 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jan And Dean | Single 7" |
|
LIB 55580 | 1963 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tams, The | Single 7" |
|
PRO 532 | 1964 | PROBE | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 64 | 1990 | PWL Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 14 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
T-REX 101 | 1972 | EMI | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
ARISTA 1 | 1974 | Arista | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
S CBS 8753 | 1980 | CBS | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7316 | 1979 | Epic | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7914 | 1979 | Epic | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 3 | 1983 | RCA | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elliman, Yvonne | Single 7" |
|
2090 266 | 1977 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 13 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bassey, Shirley | Single 7" |
|
UP 35194 | 1971 | United Artists Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
BOY 83 | 1973 | Jay Boy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS19100 | 1971 | Rolling Stones | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12104 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12220 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12263 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 18 | 1978 | RSO | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John | Single 7" |
|
POSP 6 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 006 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
ARIST 429 | 1981 | Arista | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McTell, Ralph | Single 7" |
|
K 14380 | 1974 | Reprise | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1358 total)