Showing 50 result(s) (451 - 500 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wings | Single 7" |
|
7YCE 21722 | 1973 | Apple | Jukebox (Dinked) | Excellent | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1428 | 1965 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings, Paul McCartney And | Single 7" |
|
R 5993 | 1973 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zombies, The | Single 7" |
|
F.11940 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spencer Davis Group, The | Single 7" |
|
TF 679 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271700 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271702 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whittaker, Rog | Single 7" |
|
267258 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Preston, Johnny | Single 7" |
|
45-AMT 1079 | 1960 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Philips, Gregory With The Remo Four | Single 7" |
|
7N.15593 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibson, Don | Single 7" |
|
45-RCA 1150 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vaughan, Frankie | Single 7" |
|
326566 BF | 1963 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Four Pennies, The | Single 7" |
|
BF 1296 | 1963 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vernons Girls, The | Single 7" |
|
45-F 11450 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Justice, Jimmy | Single 7" |
|
7N.15443 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company (Choice Of The Record Buyer) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thomas, Ruddy | Single 7" |
|
0 | Taxi | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Hegarty, Dermot | Single 7" |
|
KG 1064 | 1968 | King | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1510 | 1966 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
7n.15722 | 1964 | PYE | Solid | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drake, Charlie | Single 7" |
|
45-R 4875 | 1962 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1454 | 1965 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | Single 7" |
|
AAG 114 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monty Sunshine's Jazz Band | Single 7" |
|
45-DB 4744 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry Brown's Jazzmen | Single 7" |
|
267248 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | FontanaCompany Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harris, Jet & Meehan, Tony | Single 7" |
|
F 11644 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Taylor, Jeremy | Single 7" |
|
45-F 11502 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
ABC 4059 | 1962 | ABC Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lordan, Jerry | Single 7" |
|
45-R 4588 | 1959 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Regan, Joan | Single 7" |
|
45-POP 593 | 1959 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newley, Anthony | Single 7" |
|
45-F 11362 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heinz | Single 7" |
|
F.11693 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F.11353 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Brubeck Quartet, The | Single 7" |
|
271177 TF | 1961 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weir, Frank | Single 7" |
|
326560 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lotis, Dennis With Geoff Love & His Orchestra | Single 7" |
|
45-DB 4432 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
OG 9630 | 1986 | Old Gold | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lang, Don | Single 7" |
|
45-POP 488 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Osborne, Tony With His Piano & Orchestra | Single 7" |
|
45-POP 870 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sellers, Peter | Single 7" |
|
45-R 4337 | 1957 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company (The Stars Turn On) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kidd, Johnny | Single 7" |
|
45-POP 753 | 1960 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
EPC 9544 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 38 | 1978 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 286 | 1978 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1121 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (451 - 500 of 1311 total)