Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beatles, The | EP | Twist And Shout |
|
GEP.8882 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7015 | 1981 | Jet Records | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP-1035 | 1963 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Partners In Kryme | Single 7" |
|
006-20 3934 7 A | 1990 | SBK Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
UP 36313 | 1974 | Jet Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS 19103 | 1972 | Rolling Stones | Solid | Good + | Black | Rolling Stones Company Face | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
650026 7 | 1986 | Portrait | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8550 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 6 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rebel MC | Single 7" |
|
WANT 44 | 1991 | Desire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5285 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 918 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Fair | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RSO 27 (2090 34 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vaughan, Frankie | EP | Fabulous Frankie! |
|
BBE.12527 | 1961 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
BRUCE 3 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7749 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 913 AS | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
CBS 7579 | 1971 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | Single 7" |
|
45-CL 14951 | 1958 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271702 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moroder, Giorgio With Oakley, Philip | Single 7" |
|
VS 713A | 1984 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
BOY G 103 | 1987 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 062 | 1967 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 558 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, Brian Poole And The | Single 7" |
|
F.11893 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N.15981 | 1965 | PYE | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7018 | 1981 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F.12292 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
VSY524A | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Picture Disk | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V5524 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marley, Bob & The Wailers | Single 7" |
|
WIP 6641 | 1977 | Island | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Island Company Pink | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hopkin, Mary | Single 7" |
|
APPLE 2 | 1968 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0122 | 1992 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Dave | Single 7" |
|
F.12188 | 1965 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hooker, Frank (And The Positive People) | Single 7" |
|
DJS 10947 | 1980 | DJM | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7335 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656690 7 | 1991 | Columbia | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9575 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pure Hell | Single 7" |
|
GSX 002 | 0 | Sphinx | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)