Showing 50 result(s) (201 - 250 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moontrekkers, The | Single 7" |
|
45-R 4888 | 1962 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10096 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mumford & Sons & Maal, Baaba | Single 7" |
|
2016 | Island | Solid | Mint | Yellow | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
447-0679 | 1970 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | RCA Company Gold Standard Series | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15502 | 1965 | Capitol | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9324 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hayes, Isaac | Single 7" |
|
2025-069 | 1971 | Stax | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Santo And Johnny | Single 7" |
|
7N.25111 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 8835 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
DURAN 3B | 1984 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lettermen, The | Single 7" |
|
45-CL 15222 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 694 | 1984 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4503 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2465 | 1980 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Browns, The | Single 7" |
|
45-RCA 1140 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Sleeve (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2540 | 1981 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shannon, Del | Single 7" |
|
45-HL-X.9609 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Osborne, Tony With His Piano & Orchestra | Single 7" |
|
45-POP 870 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W8846 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 19 | 1973 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hegarty, Dermot | Single 7" |
|
KG 1064 | 1968 | King | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bush, Kate | Single 7" |
|
EM 102 | 1989 | EMI | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degrees, The | Single 7" |
|
ARO 154 | 1979 | Arola | Solid | Excellent | Black | Arola Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
DURAN 2A | 1983 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Daydream Club, The | Single 7" |
|
PPR01VL | 2011 | Pooo Pooo Records | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 5 | 1984 | ZTT | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion, Celine | Single 7" |
|
659799 7 | 1993 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ball, Kenny | Single 7" |
|
7NJ.2061 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
W 9549 | 1990 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 5750 | 1977 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 9620 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
S PIR 1879 | 1973 | Philadelphia International Records | Solid | Excellent | Black | Philadelphia International Records Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cure, The | Single 7" |
|
FIC 919 | 1983 | Fiction Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8115 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 87 | 1988 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supertramp | Single 7" |
|
AMS 7427 | 1979 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | A&M Company Sleeve (Black & Yellow) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Little Eva | Single 7" |
|
HL 9581 | 1962 | London | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 14 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | EP | Beach Boys Concert |
|
EAP4-2198 | 1964 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Tokens, The | Single 7" |
|
45-RCA 1263 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.12104 | 1965 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | EP | "Pal Joey" |
|
7EG 8327 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Fitzgerald, Ella | Single 7" |
|
45-POP 849 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (201 - 250 of 1312 total)