Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve![]() |
Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Steele, Tommy | Single 7" |
|
45-F 11245 | 1960 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| St. John, Barry | Single 7" |
|
F.11975 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Twinkle | Single 7" |
|
F.12013 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, Brian Poole And The | Single 7" |
|
F.11823 | 1964 | Decca | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
45-F 11494 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, Brian Poole And The | Single 7" |
|
F.11893 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
F.11606 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynter, Mark | Single 7" |
|
45-F.11279 | 1960 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zombies, The | Single 7" |
|
F.11940 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Steele, Tommy | Single 7" |
|
45-F.11117 | 1959 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.11934 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | EP | Five By Five |
|
DFE.8590 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Vernons Girls, The | Single 7" |
|
45-F 11450 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harris, Jet & Meehan, Tony | Single 7" |
|
F 11644 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harris, Jet & Meehan, Tony | Single 7" |
|
45-F 11563 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Taylor, Jeremy | Single 7" |
|
45-F 11502 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F 11381 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newley, Anthony | Single 7" |
|
45-F 11362 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heinz | Single 7" |
|
F.11693 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F.11353 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lord Rockingham's XI | Single 7" |
|
45-F 11059 | 1958 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sheldon, Doug | Single 7" |
|
45-F 11564 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 12952 | 1969 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
F.12407 | 1966 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F 12693 | 1967 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
45-F 11562 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 13597 | 1975 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company Sleeve (1970's Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 11 | 1984 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 41 | 1993 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 9 | 1983 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Honeybus | Single 7" |
|
DM 207 | 1968 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moody Blues, The | Single 7" |
|
DM 161 | 1967 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moody Blues, The | Single 7" |
|
DM 213 | 1968 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pilgrim, Ray | Single 7" |
|
45-WB 602 | 1963 | Embassy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Embassy Company Tops In Pops | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Dave | Single 7" |
|
WB 636 | 1964 | Embassy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Embassy Company Tops In Pops | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
A3017 | 1982 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Goombay Dance Band | Single 7" |
|
EPC A1242 | 1981 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 16 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 5950 | 1977 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 4955 | 1977 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7030 | 1978 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 5750 | 1977 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ram Jam | Single 7" |
|
EPC 5492 | 1977 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynette, Tammy | Single 7" |
|
S EPC 7137 | 1969 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 3576 | 1975 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Salor | Single 7" |
|
S EPC 3858 | 1975 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Yellow & Black | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mindbenders, The | Single 7" |
|
TF 644 | 1965 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Blue & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lind, Bob | Single 7" |
|
TF 670 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mindbenders, The | Single 7" |
|
TF 731 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)