Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Slade | Single 7" |
|
2056 422 | 1973 | Polydor | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blue Mink | Single 7" |
|
334 701 1F | 1969 | Philips | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 7 | 1989 | Big Life | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
CBS S 7964 | 1972 | CBS | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
45-F 11102 | 1959 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Regan, Joan | Single 7" |
|
45-POP 593 | 1959 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 9083 | 1984 | W 9083 | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56192 | 1967 | Polydor | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlos, Walter | Single 7" |
|
K 16145 | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 9 | 1983 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weir, Frank | Single 7" |
|
326560 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
ARISTA 1 | 1974 | Arista | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
IM 080 | 1969 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 3790 | 1975 | Epic | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Dog Night | Single 7" |
|
SS 8052 | 1970 | Stateside | Solid | Excellent | Black | Stateside Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
MAMA 1 | 1983 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Brown Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 7 | 1992 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1428 | 1965 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | EP | Magical Mystery Tour |
|
MMT-A1/MMT-B1 | 1967 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beatles, The | EP | The Beatles Movie Medley |
|
R 6055 | 1982 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 8939 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
DJS.340 | 1974 | DJM | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cure, The | Single 7" |
|
FICS 30 | 1989 | Fiction Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vernons Girls, The | Single 7" |
|
45-F 11450 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 17 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lawrence, Sophie | Single 7" |
|
ZB 44821 | 1991 | I.Q. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
UV 3 | 1984 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
CAR 122 | 1979 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111 516 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3585 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Anka, Paul | Single 7" |
|
45-RCA -1276 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
WIP 6248 | 1975 | Island | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
P0F 040 | 1967 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Page One Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | EP | Nat "King" Cole |
|
EAP 1010 | 1956 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 14 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nazareth | EP | Hot Track |
|
NAZ 001 | 1974 | Mountain | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1409 | 1965 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Belle And The Devotions | Single 7" |
|
A 4332 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Climie Fisher | Single 7" |
|
EM 47 | 1987 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 5 | 1987 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
GFS 5 | 1990 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | EP | Lonnie Donegan Hit Parade |
|
NEP.24031 | 1956 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Minnelli, Liza | Single 7" |
|
ZEE 1 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vaughan, Frankie | Single 7" |
|
326566 BF | 1963 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5322 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5939 | 1971 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1312 total)