Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ram Jam | Single 7" |
|
EPC 5492 | 1977 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foreigner | Single 7" |
|
K 11696 | 1977 | Atlantic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ram Jam | Single 7" |
|
655430 7 | 1977 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Baccara | Single 7" |
|
PB 5526 | 1977 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elliman, Yvonne | Single 7" |
|
2090 266 | 1977 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Detroit Emeralds, The | Single 7" |
|
K 10945 | 1977 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
PB 5057 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 184 | 1977 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 7030 | 1978 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
ENY 16 | 1978 | Ensign | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
ENY 16 | 1978 | Ensign | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 913 AS | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2204 | 1978 | Chrysa | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2204 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Chrysalis Company Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boney M | Single 7" |
|
K 11192 | 1978 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boney M | Single 7" |
|
K 11120 | 1978 | Atlantic | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 035 | 1978 | Mercury | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dr. Hook | Single 7" |
|
CL 16039 | 1978 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
CB 309 | 1978 | The Famous Charisma Label | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibb, Andy | Single 7" |
|
RSO 015 | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John & Plastic Ono Band | Single 7" |
|
1840 | 1978 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Capitol Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2870 | 1978 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2870 | 1978 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2910 | 1978 | EMI | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
EMI 2802 | 1978 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degrees, The | Single 7" |
|
ARO 141 | 1978 | Arola | Solid | Excellent | Gold | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degrees, The | Single 7" |
|
AR0 141 | 1978 | Ariola | Solid | Very Good + | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 38 | 1978 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 286 | 1978 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
EMI 2871 | 1978 | Carrere Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2242 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Yellow | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2320 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 18 | 1978 | RSO | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John | Single 7" |
|
POSP 6 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 006 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darts | Single 7" |
|
MAG 116 | 1978 | Magnet | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 017 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
EM 23 | 1978 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valli, Frankie | Single 7" |
|
RSO 12 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degree, The | Single 7" |
|
AR0 130 | 1978 | Ariola | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RSO 27 (2090 34 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 918 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Fair | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
ENY 30 | 1979 | Ensign | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 195 | 1979 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 166 | 1979 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 144 | 1979 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 144 | 1979 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Jet Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1312 total)