Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanity Fair | Single 7" |
|
POF 142 | 1969 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gardner, Boris | Single 7" |
|
DU-39 | 1969 | Duke Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
TF 1042 | 1969 | Fontana | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
K 11511 | 1969 | Antic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 12952 | 1969 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael (With The Jackson 5) | Single 7" |
|
ZB 41913 | 1969 | Motown | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8660 | 1970 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harrison, George | Single 7" |
|
R 5884 | 1970 | Apple | Solid | Very Good + | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N 17961 | 1970 | PYE | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McGuinness Flint | Single 7" |
|
CL 15662 | 1970 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McGuinness Flint | Single 7" |
|
CL 15662 | 1970 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
447-0679 | 1970 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | RCA Company Gold Standard Series | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
S 4790 | 1970 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Dog Night | Single 7" |
|
SS 8052 | 1970 | Stateside | Solid | Excellent | Black | Stateside Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hopkin, Mary | Single 7" |
|
APPLE 26 | 1970 | Apple | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mitchell, Joni | Single 7" |
|
RS.20906 | 1970 | Reprise | Solid | Very Good | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG-1 | 1970 | Fly Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| America | Single 7" |
|
K 16128 | 1971 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| America | Single 7" |
|
K 16128 | 1971 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
RCA 2316 | 1971 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crane, Les | Single 7" |
|
K 16119 A | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlos, Walter | Single 7" |
|
K 16145 | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Doors, The | Single 7" |
|
K 12021 | 1971 | Elektra | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Deep Purple | Single 7" |
|
HAR 5033 | 1971 | Harvest | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elbert, Donnie | Single 7" |
|
HLU 10352 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5939 | 1971 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hayes, Isaac | Single 7" |
|
2025-069 | 1971 | Stax | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | EP | Mini Monster |
|
PMM.100 | 1971 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Lennon, John | Single 7" |
|
R 6009 | 1971 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
R 6009 | 1971 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Groovy Music | Single 7" |
|
7N 25572 | 1971 | GTO Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | GTO Records Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McLean, Don | Single 7" |
|
XW-520-X | 1971 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McLean, Don | Single 7" |
|
UP 35325 | 1971 | United Artists Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moriarty, Paul | Single 7" |
|
F 13254 | 1971 | Decca | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newbeats, The | Single 7" |
|
HLE 10341 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
55281 | 1971 | Uni | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Plastic Ono Band, The | Single 7" |
|
R 5970 | 1971 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starr, Ringo | Single 7" |
|
R 5898 | 1971 | Apple | Solid | Very Good | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG 6 | 1971 | Fly Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
CBS 7579 | 1971 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG 10 | 1971 | Fly Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 797 | 1971 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
2093-006 | 1971 | Mojo | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1312 total)