Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
HL-U.9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lynne, Gloria | Single 7" |
|
HL-Y.9846 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Surfaris, The | Single 7" |
|
HLD 9751 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newbeats, The | Single 7" |
|
HLE 10341 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9782 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9829 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cymbal, Johnny | Single 7" |
|
HLR 9682 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Armstrong, Louis | Single 7" |
|
HLR 9878 | 1964 | London | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Jack | Single 7" |
|
HLR 9979 | 1965 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
HLS 9688 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10096 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10115 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10135 | 1967 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Montez, Chris | Single 7" |
|
HLU 10205 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10223 | 1968 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10261 | 1969 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elbert, Donnie | Single 7" |
|
HLU 10352 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9727 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9777 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9882 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9919 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Poor + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
HLU 9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shannon, Del | Single 7" |
|
HLX 9710 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
HR 001 | 1959 | The History Of Rock | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Idol, Billy | Single 7" |
|
IDOL 11 | 1987 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Idol, Billy | Single 7" |
|
Idol 6 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 062 | 1967 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 064 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nice, The | Single 7" |
|
IM 068 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
IM 080 | 1969 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Powers, Will | Single 7" |
|
IS 134 | 1983 | Island | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marley, Bob & The Wailers | Single 7" |
|
IS 169 | 1979 | Island | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| U2 | Single 7" |
|
IS 202 | 1984 | Island | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2442 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2766 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gap Band | Single 7" |
|
JAB 54 | 1987 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Macrae, Josh | Single 7" |
|
JAR-290 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-406 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weedon, Bert | Single 7" |
|
JAR-537 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-561 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-611 | 1962 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1312 total)