Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label![]() |
Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hagar, Jimmy | Single 7" |
|
CL 16120 | 1979 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Diamond, Neil | Single 7" |
|
CL 16197 | 1980 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 448 | 1987 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reddy, Helen | Single 7" |
|
CL 15799 | 1974 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | EP | Ramblin' Rose |
|
EAPS-1793 | 1962 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Cole, Nat "King" | Single 7" |
|
CL 15316 | 1963 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-17695-A | 1970 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Yellow | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
EMI 2871 | 1978 | Carrere Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
CAR 122 | 1979 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weather Girls, The | Single 7" |
|
CBS A2924 | 1982 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weather Girls, The | Single 7" |
|
CBS A2924 | 1982 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Byrds, The | Single 7" |
|
201765 | 1965 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cash, Johnny And The Evangel Temple Choir | Single 7" |
|
CBS S 7797 | 1972 | CBS | Solid | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion | Single 7" |
|
AAG 133 | 1963 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Sleeve (Orange & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Brubeck Quartet, The | Single 7" |
|
AAG 129 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
A3775 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Love Affair, The | Single 7" |
|
3366 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marmalade, The | Single 7" |
|
3892 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
CBS S 8496 | 1972 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oliver | Single 7" |
|
4435 | 1969 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mathis, Johnny | Single 7" |
|
AAG 124 | 1960 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lawrence, Steve | Single 7" |
|
AAG 127 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
S 4790 | 1970 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
3443 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
3680 | 1968 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
2723 | 1967 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
CBS 7579 | 1971 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
4582 | 1969 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Williams, Andy | Single 7" |
|
AAG 103 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | Single 7" |
|
AAG 114 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Andrews, Julie & Mathis, Johnny | Single 7" |
|
WB 725B | 1966 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul & The Family | Single 7" |
|
A3371 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
A 3943 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
A 4251 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| The The | Single 7" |
|
EMU 8 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
BRUCE 3 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 4972 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3585 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A3636 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Toto | Single 7" |
|
CBS A2510 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 6 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
A 4142 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
JOEL 3 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 5 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
A 4436 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
650071 7 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)