Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo![]() |
Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Crazy World of Arthur Brown, The | Single 7" |
|
604022 | 1968 | Track | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chi-Lites, The | Single 7" |
|
BR 25 | 1972 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Brunswick Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8286 | 1967 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
45-HLU 9611 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crawford, Jimmy | Single 7" |
|
46-DB 4717 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carroll, Ronnie | Single 7" |
|
326550 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V55 818 | 1985 | Virgin | Solid | Very Good | White | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Canned Heat | Single 7" |
|
LBF 15302 | 1969 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cash, Johnny And The Evangel Temple Choir | Single 7" |
|
CBS S 7797 | 1972 | CBS | Solid | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
A-XW107 | 1966 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Silver Spotlight Series Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Casuals, The | Single 7" |
|
F.22784 | 1968 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 035 | 1978 | Mercury | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
88883756667 | 2013 | Columbia | Solid | Mint | Picture Disk | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 9620 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G 9172 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cascades, The | Single 7" |
|
45-WB.88 | 1963 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Warner Bothers Company Sleeve Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | EP | Petula Clark |
|
EPL. 8000 | 1962 | Disques Vogue | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Cribbins, Bernard | Single 7" |
|
45-R 4923 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
VSY524A | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Picture Disk | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V5524 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
SS 2120 | 1968 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Sanford | Single 7" |
|
45-HLD.8320 | 1956 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4691 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
P 824 | 1961 | Parkway | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4503 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72298 | 1957 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72279 | 1957 | Vogue Coral | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
45-POP 1034 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dylan, Bob | Single 7" |
|
2013 | Columbia | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Divinyls | Single 7" |
|
VUS 36 | 1991 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion And The Belmonts | Single 7" |
|
45-HLH 8646 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 8407 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 9073 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HL-E 8867 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drifters, The | Single 7" |
|
45-HLK 9201 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drifters, The | Single 7" |
|
ATL 70.031 | 1960 | Atlantic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darren, James | Single 7" |
|
7N.25059 | 1960 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7210 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7580 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8660 | 1970 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7335 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7112 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)