Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing![]() |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4691 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
P 824 | 1961 | Parkway | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4503 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72298 | 1957 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72279 | 1957 | Vogue Coral | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
45-POP 1034 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlos, Walter | Single 7" |
|
K 16145 | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dylan, Bob | Single 7" |
|
2013 | Columbia | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Divinyls | Single 7" |
|
VUS 36 | 1991 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion And The Belmonts | Single 7" |
|
45-HLH 8646 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dido | Single 7" |
|
0 | Arista | Solid | Near Mint | White | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 8407 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 9073 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HL-E 8867 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drifters, The | Single 7" |
|
ATL 70.031 | 1960 | Atlantic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drifters, The | Single 7" |
|
45-HLK 9201 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darren, James | Single 7" |
|
7N.25059 | 1960 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7210 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7580 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8660 | 1970 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7335 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7112 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7377 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 7154 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | EP | Hits Of The Dave Clark Five |
|
SEG 8381 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Donegan, Lonnie | EP | Lonnie Donegan Hit Parade |
|
NEP.24031 | 1956 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Donegan, Lonnie | EP | Lonnie Donegan Hit Parade Volume Two |
|
NEP.24040 | 1957 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Daydream Club, The | Single 7" |
|
PPR01VL | 2011 | Pooo Pooo Records | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5295 A | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duprees, The | Single 7" |
|
45-POP 1073 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15256 | 1960 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15206 | 1959 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dinning, Mark | Single 7" |
|
K 12845 | 0 | MGM | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | MGM Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dovells, The | Single 7" |
|
45-DB 4877 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dexys Midnight Runners | Single 7" |
|
DEXYS 9 | 1982 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Freddie & The Dreamers | Single 7" |
|
DB 7381 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dupree, Simon & The Big Sound | Single 7" |
|
R 5646 | 1967 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Doors, The | Single 7" |
|
K 12021 | 1971 | Elektra | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dr. Hook | Single 7" |
|
CL 16039 | 1978 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Distel, Sacha | Single 7" |
|
WB 7345 | 1969 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Deep Purple | Single 7" |
|
HAR 5033 | 1971 | Harvest | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-406 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15371 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9575 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9474 | 1961 | London | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 8939 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL.A.8498 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A 8498 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1358 total)