Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label![]() |
Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 2635 | 1975 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
PB 0998 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 196 | 1980 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1916 | 1969 | RCA | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1220 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1178 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1298 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1152 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
RCA-1743 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sweet, The | Single 7" |
|
RCA 2164 | 1972 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tokens, The | Single 7" |
|
45-RCA 1263 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibson, Don | Single 7" |
|
45-RCA 1150 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1316 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1329 | 1963 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crash Test Dummies | Single 7" |
|
74321 20151-7 | 1992 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40375 | 1985 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Primitives, The | Single 7" |
|
PB41761 | 1988 | RCA | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 5 | 1983 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Astley, Rick | Single 7" |
|
PB 41447 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1226 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Anka, Paul | Single 7" |
|
45-RCA -1276 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 4 | 1983 | RCA | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Baccara | Single 7" |
|
PB 5526 | 1977 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fairground Attraction | Single 7" |
|
PB 41845 | 1988 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Take That | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Browns, The | Single 7" |
|
45-RCA 1140 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Sleeve (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 16 | 1988 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 3 | 1983 | RCA | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
RCA 68 | 1981 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
RCA 2165 | 1972 | RCA | Solid | Excellent | Black | RCA Company Sleeve (Green & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennox, Annie | Single 7" |
|
PB 45317 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
PB 5057 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Take That | Single 7" |
|
74321 10813 | 1992 | RCA | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 2729 | 1960 | RCA Victor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Blue & Orange Swirl | ![]() |
![]() |
![]() |
Unknown | ![]() |
|
| Starship | Single 7" |
|
FB 49757 | 1987 | RCA/Ariola International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pretenders, The | Single 7" |
|
ARE 20 | 1983 | Real Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blue Mink | Single 7" |
|
RZ 3064 | 1972 | Regal Zonophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy & Sinatra, Frank | Single 7" |
|
RS.23166 | 1967 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
R.20309 | 1964 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mitchell, Joni | Single 7" |
|
RS.20906 | 1970 | Reprise | Solid | Very Good | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McTell, Ralph | Single 7" |
|
K 14380 | 1974 | Reprise | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Doors, The | Single 7" |
|
1978 | Rhino | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
Showing 50 result(s) (1101 - 1150 of 1358 total)