Showing 50 result(s) (351 - 400 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo![]() |
Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Carly | Single 7" |
|
K 79300 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 0210 | 1993 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W9286 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 13 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 10 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 1999 | 1982 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darts | Single 7" |
|
MAG 116 | 1978 | Magnet | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 131 | 1975 | Virgin Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Janet | Single 7" |
|
USA 663 | 1989 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minnelli, Liza | Single 7" |
|
ZEE 1 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starlight | Single 7" |
|
CBE 742 | 1989 | City Beat | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hothouse Flowers | Single 7" |
|
886 279 | 1988 | London | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
WHO 004 | 1981 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 177 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Midler, Bette | Single 7" |
|
A 7820 | 1990 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
S PIR 1879 | 1973 | Philadelphia International Records | Solid | Excellent | Black | Philadelphia International Records Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zoe | Single 7" |
|
MAGS 14 | 1990 | Polydor | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 7 | 1992 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Detroit Emeralds, The | Single 7" |
|
K 10945 | 1977 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
PD 2021 | 1979 | Polydor | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
6059 085 | 1973 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Powers, Will | Single 7" |
|
IS 134 | 1983 | Island | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mock Turtles, The | Single 7" |
|
SRN 136 | 1991 | Siren | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| D Mob | Single 7" |
|
F 117 | 1989 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
EPC A1207 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 87 | 1988 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
PB 5057 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 1 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 10 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
BP 363 | 1979 | United Artists Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
CBS S 7964 | 1972 | CBS | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Barbarella | Single 7" |
|
CS 735 | 1989 | Corduroy Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Michael, George | Single 7" |
|
DUET 2 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| U2 | Single 7" |
|
WIP 6848 | 1983 | Island | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| U2 | Single 7" |
|
IS 202 | 1984 | Island | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 1 | 1980 | Ensign | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 22 | 1988 | Verigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656454 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
655932 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1210 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 | 1983 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 146147 | 1993 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111-613 | 1988 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111 516 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
ZB 43781 | 1990 | Motown | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (351 - 400 of 1311 total)