Showing 50 result(s) (351 - 400 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo![]() |
Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Temptations, The | Single 7" |
|
657676 7 | 1991 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6168 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6198 | 1988 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6171 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2522 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dexys Midnight Runners | Single 7" |
|
R6033A | 1980 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 017 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Del Amitri | Single 7" |
|
395 385 2 | 1992 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F 103 | 1965 | Decca | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 5 | 1987 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reel 2 Real | Single 7" |
|
TIV 10 | 1993 | Positiva | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
CHS 2765 | 1983 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rebel MC | Single 7" |
|
WANT 44 | 1991 | Desire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 116 | 1981 | Polygram Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 101 | 1965 | Polygram Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2058-339 | 1973 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 6 | 1981 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 1 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 11 | 1984 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 41 | 1993 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 9 | 1983 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 2 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
GRAD 6 | 1980 | Graduate Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
EM 23 | 1978 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valli, Frankie | Single 7" |
|
RSO 12 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Del Amitri | Single 7" |
|
AM 536 | 1990 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter, Paul & Mary | EP | Peter, Paul & Mary |
|
WEP 6114 | 1962 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Pretenders, The | Single 7" |
|
ARE 20 | 1983 | Real Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Limahl | Single 7" |
|
LML 3 | 1984 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Houston, Whitney | Single 7" |
|
112545 | 1989 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wesley, Fred & The J.B's | Single 7" |
|
PE-632 | 1974 | People | Jukebox (Original Smooth Round | Mint | Black | People Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
45-2500 | 1971 | People | Jukebox (Original Smooth Round | Mint | Black | People Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 3 | 1984 | ZTT Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
EPC A 4440 | 1984 | Epic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 344 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chapman, Tracy | Single 7" |
|
EKR 73 | 1988 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince & The Revolution | Single 7" |
|
W 2000 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 25 | 1988 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 20 | 1986 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 270-7 | 1992 | Metronome | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Seal | Single 7" |
|
ZANG 8 | 1992 | ZTT Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
657403 7 | 1991 | Columbia | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 50 | 1979 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (351 - 400 of 1311 total)