Showing 50 result(s) (1151 - 1200 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 153 | 1973 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Jet Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Melvin, Harold And The Bluenotes | Single 7" |
|
S PIR 1879 | 1973 | Philadelphia International Records | Solid | Excellent | Black | Philadelphia International Records Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ward, Anita | Single 7" |
|
S TKR 7543 | 1979 | T.K. Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
S7-18895-A | 1988 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Pink | Capitol Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanilla Ice | Single 7" |
|
SBK 20 | 1990 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanilla Ice | Single 7" |
|
SBK 29 | 1991 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson Phillips | Single 7" |
|
SBK 34 | 1992 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson Phillips | Single 7" |
|
SBK6 | 1990 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bilk, Acker | Single 7" |
|
SCD 2176 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Survivor | Single 7" |
|
SCT A2411 | 1982 | Warner Music Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Anka, Paul | EP | Paula Anka |
|
SEG 7747 | 1957 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Nina And Frederik | EP | Nina And Frederik |
|
SEG 7926 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Bassey, Shirley | EP | The Hits Of Shirley Bassey |
|
SEG 8252 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Dave Clarke Five, The | EP | Hits Of The Dave Clark Five |
|
SEG 8381 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Seekers, The | EP | The Seekers |
|
SEG 8425 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Madonna | Single 7" |
|
Sire | 1989 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 3 | 1985 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 3 | 1992 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spandau Ballet | Single 7" |
|
SPAN 2 | 1983 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mock Turtles, The | Single 7" |
|
SRN 136 | 1991 | Siren | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
SS 2120 | 1968 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supremes, The | Single 7" |
|
SS 350 | 1964 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Dog Night | Single 7" |
|
SS 8052 | 1970 | Stateside | Solid | Excellent | Black | Stateside Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Four Seasons, The | Single 7" |
|
SS-169 | 1963 | Stateside | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whigfield | Single 7" |
|
SYS 3 | 1990 | Systeiacic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
T-REX 101 | 1972 | EMI | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tavares | Single 7" |
|
TAV 1 | 1976 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
TF 1042 | 1969 | Fontana | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Merseybeats, The | Single 7" |
|
TF 431 | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pretty Things, The | Single 7" |
|
TF 469 | 1964 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spencer Davis Group, The | Single 7" |
|
TF 632 | 1963 | Fontana | Solid | Very Good + | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mindbenders, The | Single 7" |
|
TF 644 | 1965 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Blue & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lind, Bob | Single 7" |
|
TF 670 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spencer Davis Group, The | Single 7" |
|
TF 679 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mindbenders, The | Single 7" |
|
TF 731 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Crosby, Bing | EP | Bing! |
|
TFE.17178 | 1959 | Fontana | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Basil, Toni | Single 7" |
|
TIC 4 | 1981 | Radialchoice | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reel 2 Real | Single 7" |
|
TIV 10 | 1993 | Positiva | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1169 | 1979 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1195 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1202 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1210 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 1342 | 1984 | Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Motown Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1151 - 1200 of 1312 total)