Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre![]() |
Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bananarama | Single 7" |
|
LON 222 | 1989 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 9 | 1985 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 18 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bassey, Shirley | Single 7" |
|
UP 35194 | 1971 | United Artists Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
2017 | BMG | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Nilsson | Single 7" |
|
RCA 2165 | 1972 | RCA | Solid | Excellent | Black | RCA Company Sleeve (Green & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennox, Annie | Single 7" |
|
PB 45317 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson Phillips | Single 7" |
|
SBK6 | 1990 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Candyman | Single 7" |
|
656295 7 | 1990 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
ARIST 585 | 1984 | Arista | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Other | Midnight At The Lost & Found |
|
A 3748 | 1983 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
VS 1173 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
JOEL 1 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fun Boy Three, The & Bananarama | Single 7" |
|
CHS 2570 | 1982 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama & The Fun Boy Free | Single 7" |
|
NANA 1 | 1982 | Decca | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS19100 | 1971 | Rolling Stones | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 18 | 1978 | RSO | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John | Single 7" |
|
POSP 6 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 006 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Manilow, Barry | Single 7" |
|
ARIST 429 | 1981 | Arista | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| McTell, Ralph | Single 7" |
|
K 14380 | 1974 | Reprise | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Climie Fisher | Single 7" |
|
EM 47 | 1987 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Temptations, The | Single 7" |
|
657676 7 | 1991 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6220 | 1989 | Parlophone | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6168 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6198 | 1988 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pet Shop Boys | Single 7" |
|
R 6171 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
922 963-7 | 1989 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W9009 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9209 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9025 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W 9097 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Carly | Single 7" |
|
K 79300 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2522 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 0210 | 1993 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W9286 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 13 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 10 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 1999 | 1982 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Janet | Single 7" |
|
USA 663 | 1989 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Minnelli, Liza | Single 7" |
|
ZEE 1 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
RSO 017 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starlight | Single 7" |
|
CBE 742 | 1989 | City Beat | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
WHO 004 | 1981 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Del Amitri | Single 7" |
|
395 385 2 | 1992 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 177 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1311 total)