Showing 50 result(s) (951 - 1000 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre![]() |
Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 062 | 1967 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1220 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1178 | 1960 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1298 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sedaka, Neil | Single 7" |
|
45-RCA 1152 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
RCA-1743 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon Park Orchestra, The | Single 7" |
|
DB 8946 | 1972 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sweet, The | Single 7" |
|
RCA 2164 | 1972 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Steele, Tommy | Single 7" |
|
F.11615 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
3443 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
R.20309 | 1964 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
AT.4069 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
At.4047 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
AT.4035 | 1965 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Atlantic Company Sleeve Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Swinging Blue Jeans, The | Single 7" |
|
POP 1273 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
DB 4984 | 1963 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Stripes) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-611 | 1962 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Santo And Johnny | Single 7" |
|
7N.25111 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Surfaris, The | Single 7" |
|
HLD 9751 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| String-A-Longs, The | Single 7" |
|
45-HL-U 9278 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
45-DB 4948 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Sandy | Single 7" |
|
45-JAR-197 | 1959 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jay, Peter & The Jay Walkers | Single 7" |
|
45-F 11531 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N 17675 | 1969 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1348 | 1964 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proctor, Judd | Single 7" |
|
45-R 4841 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sarne, Mike | Single 7" |
|
R 5010 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Swinging Blue Jeans, The | Single 7" |
|
POP 1304 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Steele, Tommy | Single 7" |
|
F.11177 | 1959 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Steele, Tommy | Single 7" |
|
45-F 11245 | 1960 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
45-DB4790 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Coloured Stripes) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
45-DB 4870 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Frank | EP | Young At Heart |
|
EAP1-571 | 1954 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| St. John, Barry | Single 7" |
|
F.11975 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supremes, The | Single 7" |
|
SS 350 | 1964 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | EP | If You Go Away |
|
BE.12605 | 1968 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Philips Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Scott, Linda | Single 7" |
|
45-DB 4638 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Storm, Danny | Single 7" |
|
7N.35025 | 1962 | Piccadilly | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1292 | 1963 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N.45118 | 1972 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company (Golden Singles) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Twinkle | Single 7" |
|
F.12013 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9829 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 2 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
POF 022 | 1967 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Page One Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
2723 | 1967 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
45-F 11494 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 4 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 3 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (951 - 1000 of 1311 total)