Showing 50 result(s) (101 - 150 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label![]() |
Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Specials, The | Single 7" |
|
CHS TT16 A1 | 1980 | Two-Tone Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Specials, The | Single 7" |
|
CHSTT 13 | 1980 | Two-Tone Records | Solid | Excellent | Black | Two-Tone Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 3 | 1992 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leaves, The | Single 7" |
|
26 | 1966 | Trip | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thunderclap Newman | Single 7" |
|
604031 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
604027 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crazy World of Arthur Brown, The | Single 7" |
|
604022 | 1968 | Track | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-561 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-406 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | EP | John Leyton |
|
JKP-3016 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-611 | 1962 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Sandy | Single 7" |
|
45-JAR-197 | 1959 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Macrae, Josh | Single 7" |
|
JAR-290 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weedon, Bert | Single 7" |
|
JAR-537 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| White, Jack (And The Electric Mayhem) | Single 7" |
|
TMR 373 | 2016 | Third Man Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 6 | 1987 | The Precious Organisation | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
HR 001 | 1959 | The History Of Rock | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
CB 309 | 1978 | The Famous Charisma Label | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
CB 369 | 1980 | The Famous Charisma Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thomas, Ruddy | Single 7" |
|
0 | Taxi | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Elgins, The | Single 7" |
|
TMG 771 | 1966 | Tamla Motown | Solid | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 797 | 1971 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wells, Mary | Single 7" |
|
TMG 820 | 1964 | Tamla Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 890 | 1973 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 976 | 1975 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ward, Anita | Single 7" |
|
S TKR 7543 | 1979 | T.K. Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whigfield | Single 7" |
|
SYS 3 | 1990 | Systeiacic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madness | Single 7" |
|
Buy 163 | 1982 | Stiff Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 38 | 1978 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madness | Single 7" |
|
BUY 134 | 1981 | Stiff Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 50 | 1979 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hayes, Isaac | Single 7" |
|
2025-069 | 1971 | Stax | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
SS 2120 | 1968 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Four Seasons, The | Single 7" |
|
SS-169 | 1963 | Stateside | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supremes, The | Single 7" |
|
SS 350 | 1964 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Dog Night | Single 7" |
|
SS 8052 | 1970 | Stateside | Solid | Excellent | Black | Stateside Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pure Hell | Single 7" |
|
GSX 002 | 0 | Sphinx | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 7 | 1982 | Some Bizzare | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 6 | 1981 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 3 | 1985 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 1 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 10 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
Showing 50 result(s) (101 - 150 of 1311 total)