Showing 50 result(s) (1 - 50 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
1996 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Dylan, Bob | Single 7" |
|
2013 | Columbia | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Thomas, Ruddy | Single 7" |
|
0 | Taxi | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Doors, The | Single 7" |
|
1978 | Rhino | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
||
| Hawley, Richard | Single 7" |
|
2015 | Parlophone | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Blondie | Single 7" |
|
2017 | BMG | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Partners In Kryme | Single 7" |
|
006-20 3934 7 A | 1990 | SBK Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lee, Brenda | Single 7" |
|
05899 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Rick | Single 7" |
|
05900 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fitzgerald, Ella | EP | Sweet And Hot Part 2 |
|
0E 9211 | 1957 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Haley, Bill | EP | Rock Around The Clock |
|
0E 9250 | 1956 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Crosby, Bing | EP | Songs I Wish I Had Sung |
|
0E 9293 | 1957 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
109 793 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111 516 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111-613 | 1988 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Houston, Whitney | Single 7" |
|
112545 | 1989 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John & Plastic Ono Band | Single 7" |
|
1840 | 1978 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Capitol Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
2001 972 | 1980 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Byrds, The | Single 7" |
|
201765 | 1965 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hayes, Isaac | Single 7" |
|
2025-069 | 1971 | Stax | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2056 422 | 1973 | Polydor | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
2058 255 A | 0 | Polydor | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2058-339 | 1973 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
2090 259 | 1976 | RSO | Solid | Near Mint | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elliman, Yvonne | Single 7" |
|
2090 266 | 1977 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clapton, Eric | Single 7" |
|
2090-132 | 1974 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
2093-006 | 1971 | Mojo | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gaynor, Gloria | Single 7" |
|
2095 017 | 1978 | Polydor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simply Red | Single 7" |
|
246 993-7 | 1989 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leaves, The | Single 7" |
|
26 | 1966 | Trip | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry Brown's Jazzmen | Single 7" |
|
267248 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | FontanaCompany Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whittaker, Rog | Single 7" |
|
267258 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kelly, Frank | Single 7" |
|
267261 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Brubeck Quartet, The | Single 7" |
|
271177 TF | 1961 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271700 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271702 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
2723 | 1967 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Trio Los Paraguayos | Single 7" |
|
319516 PF | 1959 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carroll, Ronnie | Single 7" |
|
326550 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weir, Frank | Single 7" |
|
326560 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vaughan, Frankie | Single 7" |
|
326566 BF | 1963 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfields, The | Single 7" |
|
326577 BF | 1963 | Philips | Solid | Near Mint | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blue Mink | Single 7" |
|
334 701 1F | 1969 | Philips | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Love Affair, The | Single 7" |
|
3366 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
3443 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
3680 | 1968 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
38-04012 | 1983 | Columbia | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marmalade, The | Single 7" |
|
3892 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1 - 50 of 1311 total)