Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve![]() |
Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 13 | 1976 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
POF 001 | 1966 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG 6 | 1971 | Fly Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 7 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thunderclap Newman | Single 7" |
|
604031 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG 10 | 1971 | Fly Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valentine, Dickie | Single 7" |
|
7N.15221 | 1959 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings, Paul McCartney And | Single 7" |
|
R 5997 | 1974 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
604027 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings, Paul McCartney And | Single 7" |
|
R 5993 | 1973 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spencer Davis Group, The | Single 7" |
|
TF 679 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Preston, Johnny | Single 7" |
|
45-AMT 1079 | 1960 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanity Fair | Single 7" |
|
POF 142 | 1969 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gardner, Boris | Single 7" |
|
DU-39 | 1969 | Duke Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thomas, Ruddy | Single 7" |
|
0 | Taxi | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Hegarty, Dermot | Single 7" |
|
KG 1064 | 1968 | King | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
ABC 4059 | 1962 | ABC Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lordan, Jerry | Single 7" |
|
45-R 4588 | 1959 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meehan, Tony | Single 7" |
|
F.11801 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Brubeck Quartet, The | Single 7" |
|
271177 TF | 1961 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roe, Tommy | Single 7" |
|
45-POP 1060 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
TF 1042 | 1969 | Fontana | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Rick | Single 7" |
|
05900 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1316 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1329 | 1963 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ball, Kenny | Single 7" |
|
7NJ.2061 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
EMI 2871 | 1978 | Carrere Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
45-Q 72455 | 1962 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
Q.72466 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Deodato | Single 7" |
|
CTS 4000 | 1972 | CTI Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crosby, Bing | EP | Bing! |
|
TFE.17178 | 1959 | Fontana | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dire Straits | Single 7" |
|
MOVIE 1 | 1980 | Vertigo | Solid | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2056 422 | 1973 | Polydor | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sam The Sham And The Pharaohs | Single 7" |
|
KGC 183 | 1967 | MGM | Dinked With Replaceable Centre | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sledge, Percy | Single 7" |
|
584001 | 1966 | Atlantic | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 7 | 1983 | Virgin Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ward, Anita | Single 7" |
|
S TKR 7543 | 1979 | T.K. Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
2093-006 | 1971 | Mojo | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simply Red | Single 7" |
|
246 993-7 | 1989 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blane, Marcie | Single 7" |
|
45-120 | 1962 | Seville | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| James, Tommy & The Shondells | Single 7" |
|
MM 567 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jethro Tull | Single 7" |
|
CHS 2101 | 1974 | Chrysalis | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wells, Mary | Single 7" |
|
TMG 820 | 1964 | Tamla Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sam The Sham And The Pharohs | Single 7" |
|
K13581 | 1966 | MGM | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5077 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (151 - 200 of 1312 total)