Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hunter, Tab | Single 7" |
|
45-HL-D 8380 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 7861 | 1966 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Johnny And The Hurricanes | Single 7" |
|
45-HL 8948 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
Boy 93 | 1975 | Jay Boy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Johnny And The Hurricanes | Single 7" |
|
45-HL 9017 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
DJS.340 | 1974 | DJM | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5049 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lettermen, The | Single 7" |
|
45-CL 15222 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HLS 9202 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marley, Bob & The Wailers | Single 7" |
|
IS 169 | 1979 | Island | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Ricky | Single 7" |
|
45-HLP 9188 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9050 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
ARIST 426 | 1981 | Arista | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1081 | 1958 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1916 | 1969 | RCA | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supremes, The | Single 7" |
|
SS 350 | 1964 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9829 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 4 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Marty | Single 7" |
|
45-PB.972 | 1959 | Philips | Jukebox (Dinked) | Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meehan, Tony | Single 7" |
|
F.11801 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
45-POP 1051 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kerr, Deborah, Brynner Yul, Moreno, Rita, Saunders, Terry & Rivas, Carlos | EP | The King And I |
|
EAP2 740 | 1957 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Johnny And The Hurricanes | Single 7" |
|
45-HLI 9072 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 4 | 1983 | RCA | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 12952 | 1969 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
T-REX 101 | 1972 | EMI | Solid | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
BOY 83 | 1973 | Jay Boy | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter And Gordon | Single 7" |
|
DB 7225 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1210 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 3790 | 1975 | Epic | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5114 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Byrds, The | Single 7" |
|
201765 | 1965 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Burnette, Johnny | Single 7" |
|
45-HL-G. 9254 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72279 | 1957 | Vogue Coral | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Domino, Fats | Single 7" |
|
45-HLP 9073 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9474 | 1961 | London | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
S JET 121 | 1977 | Jet Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5322 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
45-Q 72346 | 1958 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 8404 | 1968 | Columbia | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N 17961 | 1970 | PYE | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
Boy 88 | 1974 | Jay Boy | Solid | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
45-F 11458 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nice, The | Single 7" |
|
IM 068 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10096 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 014 | 1975 | Mercury | Solid | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ray, Johnnie | EP | Walking And Crying |
|
BBE.12115 | 1957 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1482 | 1966 | Philips | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shadows, The | Single 7" |
|
45-DB 4870 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1312 total)