Showing 50 result(s) (801 - 850 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 13 | 1990 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 4 Seasons, The | Single 7" |
|
BF1347 | 1964 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| America | Single 7" |
|
K 16128 | 1971 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aquatones, The | Single 7" |
|
45-HL0 8631 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Applejacks, The | Single 7" |
|
F.11833 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 5950 | 1977 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2204 | 1978 | Chrysa | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boney M | Single 7" |
|
K 10892 | 1977 | Atlantic | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
VS.838 | 1986 | Virgin | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bachelors, The | EP | The Bachelors' Hits |
|
DFE 8595 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5084 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Parlophone Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5570 | 1967 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boney M | Single 7" |
|
K 11120 | 1978 | Atlantic | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5814 | 1969 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
5676 | 1966 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5777 | 1969 | Apple | Solid | Very Good + | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Berry, Dave | Single 7" |
|
F.12020 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | EP | The Beatles No. 1 |
|
GEP 8883 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15598 | 1969 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15521 | 1967 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boone, Pat | EP | Friendly Persuasion |
|
RE-D 1068 | 0 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15384 | 1964 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15475 | 1966 | Capitol | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4691 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
45-POP 1034 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlos, Walter | Single 7" |
|
K 16145 | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion And The Belmonts | Single 7" |
|
45-HLH 8646 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dovells, The | Single 7" |
|
45-DB 4877 | 1962 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HLK 9575 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HL-W 9257 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Equals, The | Single 7" |
|
PT 135 | 1967 | President | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7015 | 1981 | Jet Records | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A 8934 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elbert, Donnie | Single 7" |
|
HLU 10352 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Forbes, Bill | Single 7" |
|
45-DB 4566 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fury, Billy | Single 7" |
|
45-F.11409 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
IM 080 | 1969 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Freddie & The Dreamers | Single 7" |
|
DB 7286 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gore, Lesley | Single 7" |
|
AMT 1205 | 1963 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 8563 | 1969 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 7475 | 1965 | Columbia | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harrison, George | Single 7" |
|
R 5884 | 1970 | Apple | Solid | Very Good + | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB.7408 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F.22511 | 1966 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Johnny And The Hurricanes | Single 7" |
|
45-HLX 9190 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | EP | Greenback Dollar |
|
EAP - I 20460 | 1963 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5285 | 1965 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kingston Trio, The | Single 7" |
|
45-CL 14951 | 1958 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | EP | Mini Monster |
|
PMM.100 | 1971 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Lieutenant Pigeon | Single 7" |
|
F 13365 | 1972 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (801 - 850 of 1312 total)