Showing 50 result(s) (1 - 50 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Led Zeppelin | Single 7" |
|
2018 | Atlantic | Solid | Mint | Yellow | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Blondie | Single 7" |
|
2017 | BMG | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| White, Jack (And The Electric Mayhem) | Single 7" |
|
TMR 373 | 2016 | Third Man Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mumford & Sons & Maal, Baaba | Single 7" |
|
2016 | Island | Solid | Mint | Yellow | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Bowie, David | Single 7" |
|
2015 | Parlophone | Solid | Near Mint | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Hawley, Richard | Single 7" |
|
2015 | Parlophone | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Bowie, David | Single 7" |
|
88883756667 | 2013 | Columbia | Solid | Mint | Picture Disk | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dylan, Bob | Single 7" |
|
2013 | Columbia | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Daydream Club, The | Single 7" |
|
PPR01VL | 2011 | Pooo Pooo Records | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Badly Drawn Boy | Single 7" |
|
EM 719 | 2007 | EMI | Solid | Excellent | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franz Ferdinand | Single 7" |
|
RUG219X | 2006 | Domino Recording Co. Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orton, Beth | Single 7" |
|
EMI 681 | 2006 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Red Hot Chili Peppers | Single 7" |
|
5439 15673-7 | 2006 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Long Blondes, The | Single 7" |
|
RTRADS373 | 2006 | Rough Trade | Solid | Excellent | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coldplay | Single 7" |
|
8726257 | 2005 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kaiser Chiefs | Single 7" |
|
BUN100-7 | 2005 | B-Unique | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slipknot | Single 7" |
|
RR 3968-8 | 2005 | Roadrunner Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slipknot | Single 7" |
|
RR 3968-7 | 2005 | Roadrunner Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Others, The | Single 7" |
|
B0050ASZ48 | 2005 | Poptones | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rakes, The | Single 7" |
|
moshi18 | 2005 | Moshi Moshi Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Babybird | Single 7" |
|
1998 | Echo Label | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Alisha's Attic | Single 7" |
|
BIEM/MCPS | 1998 | Mercury | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aqua | Single 7" |
|
1997 | MCA Records | Solid | Mint | Pink | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
1996 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Audioweb | Single 7" |
|
MUM 78 | 1996 | Polydor | Solid | Near Mint | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Menswear | Single 7" |
|
LAU7 | 1995 | Laurel | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blur | Single 7" |
|
FOOD 63 | 1995 | Parlophone | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 113 | 1994 | Go Discs Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Let Loose | Single 7" |
|
MER 406 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Costello, Elvis (And The Attractions) | Single 7" |
|
XX35 | 1994 | Riviera Global Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
EJS 34 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
VSP 1479 | 1993 | Virgin | Solid | Very Good + | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 40 | 1993 | Virgin Reccords | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion, Celine | Single 7" |
|
659799 7 | 1993 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 16616-7 | 1993 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lu Lu | Single 7" |
|
DOME 1001 | 1993 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
VS 1443 | 1993 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 0210 | 1993 | WEA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reel 2 Real | Single 7" |
|
TIV 10 | 1993 | Positiva | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 41 | 1993 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 146147 | 1993 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 71 | 1992 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 78 | 1992 | Go Discs Ltd | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cyrus, Billy Ray | Single 7" |
|
MER 373 | 1992 | Mercury | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crash Test Dummies | Single 7" |
|
74321 20151-7 | 1992 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Claptop, Eric | Single 7" |
|
5439-19021-7 | 1992 | Duck Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson Phillips | Single 7" |
|
SBK 34 | 1992 | SBK Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1 - 50 of 1312 total)