Showing 50 result(s) (1 - 50 of 60 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve![]() |
Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gore, Lesley | Single 7" |
|
AMT 1205 | 1963 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company (Black & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
BAG 2 | 1967 | MCA | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | MCA Company Black | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
45-AMT 1016 | 1958 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Compank Red And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
45-AMT 1081 | 1960 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | Single 7" |
|
B 45-689 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Mercury Company Red And White Swirls | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dinning, Mark | Single 7" |
|
K 12845 | 0 | MGM | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | MGM Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Jimmy | Single 7" |
|
45-MGM-1051 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | MGM Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Jimmy | Single 7" |
|
45-MGM-1078 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Twitty, Conway | Single 7" |
|
45-MGM-1029 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Blue & Yellow | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1046 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM-1018 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1121 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Motown Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Band Aid | Single 7" |
|
FEED 1 | 1984 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | EP | The Fabulous Platters |
|
MEP.9504 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Platters, The | EP | The Fabulous Platters |
|
MEP.9504 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cyrus, Billy Ray | Single 7" |
|
MER 373 | 1992 | Mercury | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Let Loose | Single 7" |
|
MER 406 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bon Jovi | Single 7" |
|
JOV 11 | 1992 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nazareth | EP | Hot Track |
|
NAZ 001 | 1974 | Mountain | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Tiffany | Single 7" |
|
MCA 1211 | 1987 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Knight, Gladys | Single 7" |
|
MCA 1339 | 1989 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Natalie | Single 7" |
|
MT 35 | 1987 | Manhattan Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Transvision Vamp | Single 7" |
|
TVV 3 | 1988 | MCA | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
MCS 1652 | 1991 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
EJS 34 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rakes, The | Single 7" |
|
moshi18 | 2005 | Moshi Moshi Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 10 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 9 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 3 | 1984 | MCA Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 8 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 4 | 1986 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 2 | 1981 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darts | Single 7" |
|
MAG 116 | 1978 | Magnet | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 270-7 | 1992 | Metronome | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aqua | Single 7" |
|
1997 | MCA Records | Solid | Mint | Pink | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Ross, Diana | Single 7" |
|
ZB 43781 | 1990 | Motown | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1169 | 1979 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1202 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael (With The Jackson 5) | Single 7" |
|
ZB 41913 | 1969 | Motown | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 035 | 1978 | Mercury | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Miller, Roger | Single 7" |
|
MF 1021 | 1967 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Magistrates, The | Single 7" |
|
MGM 1425 | 1968 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 014 | 1975 | Mercury | Solid | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Alisha's Attic | Single 7" |
|
BIEM/MCPS | 1998 | Mercury | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1 - 50 of 60 total)