Showing 50 result(s) (1 - 50 of 128 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Menswear | Single 7" |
|
LAU7 | 1995 | Laurel | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
Lon 330 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 318 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Haddoway | Single 7" |
|
74321 148507 | 1992 | Logic Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 314 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 302 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 23 | 1990 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 19 | 1989 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
LON 222 | 1989 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fine Young Cannibals | Single 7" |
|
LON 199 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | FYC Metal Tin | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 16 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 17 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hothouse Flowers | Single 7" |
|
886 279 | 1988 | London | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 14 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 190 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 13 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 18 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
LON 146 | 1987 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 9 | 1985 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 6 | 1984 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 2 | 1982 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Elbert, Donnie | Single 7" |
|
HLU 10352 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newbeats, The | Single 7" |
|
HLE 10341 | 1971 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Canned Heat | Single 7" |
|
LBF 15302 | 1969 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10261 | 1969 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10223 | 1968 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10135 | 1967 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 12038 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10096 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10115 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James & The Famous Flames | Single 7" |
|
HL 9990 | 1965 | London | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Jack | Single 7" |
|
HLR 9979 | 1965 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Armstrong, Louis | Single 7" |
|
HLR 9878 | 1964 | London | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lynne, Gloria | Single 7" |
|
HL-Y.9846 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9882 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9919 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Poor + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | EP | P.J. Proby |
|
LEP 2192 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Proby, P.J. | Single 7" |
|
LIB 10182 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
HLU 9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
HL-U.9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cymbal, Johnny | Single 7" |
|
HLR 9682 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
HLS 9688 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lopez, Trini | Single 7" |
|
HL 9808 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 9727 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1 - 50 of 128 total)