Showing 50 result(s) (1 - 50 of 128 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition![]() |
Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Boone, Pat | Single 7" |
|
45-HLD 8512 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A.8685 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A.8781 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HL-S.8993 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
HLS 9688 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
Lon 330 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 318 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bill Black's Combo | Single 7" |
|
45-HLU 9479 | 1961 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bryant, Anita | Single 7" |
|
45-HLL 9171 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cymbal, Johnny | Single 7" |
|
HLR 9682 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
45-HLU 9611 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Canned Heat | Single 7" |
|
LBF 15302 | 1969 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HL-E 8867 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drifters, The | Single 7" |
|
45-HLK 9201 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL.A.8498 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HL-A 8498 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9406 | 1961 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Everly Brothers, The | Single 7" |
|
45-HLA 8440 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fisher, Toni | Single 7" |
|
45-HLX 9564 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Little Richard | Single 7" |
|
45-HL-U.8770 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lynne, Gloria | Single 7" |
|
HL-Y.9846 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lopez, Trini | Single 7" |
|
HL 9808 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gilmer, Chimmy | Single 7" |
|
45-HLU 9632 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Menswear | Single 7" |
|
LAU7 | 1995 | Laurel | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Rick | Single 7" |
|
45-HL-P.9524 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
45-HL-U 9207 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
HLU 10067 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | EP | P.J. Proby |
|
LEP 2192 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
45-HL 9270 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | Single 7" |
|
LIB 10182 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ramrods, The | Single 7" |
|
45-HLU 9355 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Surfaris, The | Single 7" |
|
HLD 9751 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| String-A-Longs, The | Single 7" |
|
45-HL-U 9278 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10223 | 1968 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tempo, Nino & Stevens, April | Single 7" |
|
HLK 9782 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valens, Ritchie | Single 7" |
|
45-HL 9494 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vee, Bobby | Single 7" |
|
45-HL-G 9470 | 1961 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 314 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fine Young Cannibals | Single 7" |
|
LON 199 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | FYC Metal Tin | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 14 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 16 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 302 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 190 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 13 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 23 | 1990 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1 - 50 of 128 total)