Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
CYZ 7-112 | 1982 | Charly Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 342 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clash, The | Single 7" |
|
656667 7 | 1982 | Columbia | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 558 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5327B | 1982 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS522 | 1982 | Virgin Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 2 | 1982 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fun Boy Three, The & Bananarama | Single 7" |
|
CHS 2570 | 1982 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama & The Fun Boy Free | Single 7" |
|
NANA 1 | 1982 | Decca | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Carly | Single 7" |
|
K 79300 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince | Single 7" |
|
W 1999 | 1982 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1074 | 1982 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 344 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2442 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2766 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 5293 | 1982 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 11 | 1982 | Phonogram | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 341 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 3 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Duran Duran | Single 7" |
|
EMI 5295 A | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7018 | 1981 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7015 | 1981 | Jet Records | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foreigner | Single 7" |
|
K 11696 | 1981 | Atlantic | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS466 | 1981 | Virgin | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacks, Terry | Single 7" |
|
OG 9119 | 1981 | Old Gold | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
EPC A 11-1697 | 1981 | Epic | Solid | Very Good + | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
EPC A1697 | 1981 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Single 7" |
|
EPC A2012 | 1981 | Epic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
ARIST 426 | 1981 | Arista | Solid | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5257 | 1981 | Rondor Music - EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2481 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Chrysalis Company Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Goombay Dance Band | Single 7" |
|
EPC A1242 | 1981 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Quincy | Single 7" |
|
AMS 8140 | 1981 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2485 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Easton, Sheena | Single 7" |
|
EMI 5195 | 1981 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5234 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
ROXY 2 | 1981 | E.G. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Basil, Toni | Single 7" |
|
TIC 4 | 1981 | Radialchoice | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 5 | 1981 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
11-1740 | 1981 | Epic | Solid | Very Good | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
EPC A1740 | 1981 | Epic | Solid | Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madness | Single 7" |
|
BUY 134 | 1981 | Stiff Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 334 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 330 | 1981 | RAK | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 327 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 2 | 1981 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dee, Kiki | Single 7" |
|
AR0 257 | 1981 | Ariola | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1358 total)