Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N 17675 | 1969 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
4582 | 1969 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Two Tone Orange | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thunderclap Newman | Single 7" |
|
604031 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynette, Tammy | Single 7" |
|
S EPC 7137 | 1969 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Who, The | Single 7" |
|
604027 | 1969 | Track Records | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanity Fair | Single 7" |
|
POF 142 | 1969 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Redding, Otis | Single 7" |
|
226001 | 1969 | ATCO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gardner, Boris | Single 7" |
|
DU-39 | 1969 | Duke Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
TF 1042 | 1969 | Fontana | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
K 11511 | 1969 | Antic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F 12952 | 1969 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael (With The Jackson 5) | Single 7" |
|
ZB 41913 | 1969 | Motown | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
F0 111 | 1968 | Odeon | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5722 | 1968 | Apple | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5675 | 1968 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beach Boys, The | Single 7" |
|
CL 15554 | 1968 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
56273 | 1968 | Polydor | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crazy World of Arthur Brown, The | Single 7" |
|
604022 | 1968 | Track | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Casuals, The | Single 7" |
|
F.22784 | 1968 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
SS 2120 | 1968 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foundations, The | Single 7" |
|
7N.17636 | 1968 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | PYE Company Sleeve (Pale Blue) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
57-3145 | 1968 | Blue Horizon | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hopkin, Mary | Single 7" |
|
APPLE 2 | 1968 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hollies, The | Single 7" |
|
R 5733 | 1968 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Honeybus | Single 7" |
|
DM 207 | 1968 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 8404 | 1968 | Columbia | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
F.12747 | 1968 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Love Affair, The | Single 7" |
|
3366 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Moody Blues, The | Single 7" |
|
DM 213 | 1968 | Deram | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Deram Company White & Light Brown | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cass, Mama With The Mamas And The Papas | Single 7" |
|
RCA-1726 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marmalade, The | Single 7" |
|
3892 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Miller, Roger | Single 7" |
|
BF 1397 | 1968 | Philips | Solid | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Magistrates, The | Single 7" |
|
MGM 1425 | 1968 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nice, The | Single 7" |
|
IM 068 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
MGM 1442 | 1968 | MGM | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Small Faces | Single 7" |
|
IM 064 | 1968 | Immediate | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simone, Nina | Single 7" |
|
RCA-1743 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon & Garfunkel | Single 7" |
|
3443 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1730 | 1968 | Philips | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | EP | If You Go Away |
|
BE.12605 | 1968 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Philips Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Tremeloes, The | Single 7" |
|
3680 | 1968 | CBS | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10223 | 1968 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
WW 264 | 1968 | White Whale | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hegarty, Dermot | Single 7" |
|
KG 1064 | 1968 | King | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| James, Tommy & The Shondells | Single 7" |
|
MM 567 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
P0F 056 | 1968 | Page One | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Page One Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nash, Johnny | Single 7" |
|
MM 586 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (751 - 800 of 1358 total)