Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre![]() |
Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valance, Ricky | Single 7" |
|
45-DB 4493 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Viscounts, The | Single 7" |
|
7N.15379 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wizzard | Single 7" |
|
HAR 5173 | 1973 | Harvest | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Harvest Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1409 | 1965 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynter, Mark | Single 7" |
|
45-F.11279 | 1960 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynter, Mark | Single 7" |
|
7N.15577 | 1963 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wonder, Stevie | Single 7" |
|
TMG 1349 | 1984 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Motown Company Purple | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Waller, Fats | EP | Unforgettable Fats |
|
7EG 8255 | 1957 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Williams, Andy | Single 7" |
|
AAG 103 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Warwick, Dionne | Single 7" |
|
7N.25241 | 1964 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE International Company Blue & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings, Paul McCartney And | Single 7" |
|
R 5997 | 1974 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings, Paul McCartney And | Single 7" |
|
R 5993 | 1973 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Yardbirds, The | Single 7" |
|
DB 7594 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960s | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Yardbirds, The | Single 7" |
|
DB 7706 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zombies, The | Single 7" |
|
F.11940 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
F.11934 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | EP | Five By Five |
|
DFE.8590 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Spencer Davis Group, The | Single 7" |
|
TF 679 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271700 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rooftop Singers, The | Single 7" |
|
271702 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whittaker, Rog | Single 7" |
|
267258 TF | 1963 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Fontana Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Preston, Johnny | Single 7" |
|
45-AMT 1079 | 1960 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ford, Emile | Single 7" |
|
7N.15225 | 1959 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | PYE Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Philips, Gregory With The Remo Four | Single 7" |
|
7N.15593 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibson, Don | Single 7" |
|
45-RCA 1150 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Four Pennies, The | Single 7" |
|
BF 1296 | 1963 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Trio Los Paraguayos | Single 7" |
|
319516 PF | 1959 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanity Fair | Single 7" |
|
POF 142 | 1969 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vernons Girls, The | Single 7" |
|
45-F 11450 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Justice, Jimmy | Single 7" |
|
7N.15443 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company (Choice Of The Record Buyer) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Upsetters, The | Single 7" |
|
US-301 | 1969 | Upsetter | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hegarty, Dermot | Single 7" |
|
KG 1064 | 1968 | King | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Dusty | Single 7" |
|
BF 1510 | 1966 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drake, Charlie | Single 7" |
|
45-R 4875 | 1962 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Walker Brothers, The | Single 7" |
|
BF 1454 | 1965 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | Single 7" |
|
AAG 114 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monty Sunshine's Jazz Band | Single 7" |
|
45-DB 4744 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gerry Brown's Jazzmen | Single 7" |
|
267248 TF | 1962 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | FontanaCompany Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harris, Jet & Meehan, Tony | Single 7" |
|
F 11644 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Macrae, Josh | Single 7" |
|
JAR-290 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harris, Jet & Meehan, Tony | Single 7" |
|
45-F 11563 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Taylor, Jeremy | Single 7" |
|
45-F 11502 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weedon, Bert | Single 7" |
|
JAR-537 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
ABC 4059 | 1962 | ABC Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lordan, Jerry | Single 7" |
|
45-R 4588 | 1959 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Regan, Joan | Single 7" |
|
45-POP 593 | 1959 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Spencer, Don | Single 7" |
|
45-POP 1087 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F 11381 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)