Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo![]() |
Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 6 | 1987 | The Precious Organisation | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 185 | 1980 | Jet Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blur | Single 7" |
|
FOOD 63 | 1995 | Parlophone | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
W 9549 | 1990 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nazareth | EP | Hot Track |
|
NAZ 001 | 1974 | Mountain | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 40 | 1993 | Virgin Reccords | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cult, The | Single 7" |
|
BEG 228 | 1989 | Beggars Banquet | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Deodato | Single 7" |
|
CTS 4000 | 1972 | CTI Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40375 | 1985 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dion, Celine | Single 7" |
|
659799 7 | 1993 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proclaimers, The | Single 7" |
|
CHS 3178 | 1987 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Quincy | Single 7" |
|
AMS 8140 | 1981 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
Lon 330 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1036 | 1987 | Virgin Reccords | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 16 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
YZ 698 | 1992 | Warner Music Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Primitives, The | Single 7" |
|
PB41761 | 1988 | RCA | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| INXS | Single 7" |
|
870 488-7 | 1988 | Phonogram | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
PYS 19 | 1988 | PRT Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 18 | 1987 | Go Discs Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul & The Family | Single 7" |
|
A3371 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harry, Debbie | Single 7" |
|
CHS 3066 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
A 3943 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foreigner | Single 7" |
|
K 11696 | 1977 | Atlantic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sister Sledge | Single 7" |
|
A 9547 | 1985 | Atlantic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 318 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Survivor | Single 7" |
|
SCT A2411 | 1982 | Warner Music Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 21 | 1987 | Excellent | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 11 | 1986 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cooper, Alice | Single 7" |
|
655061 7 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tiffany | Single 7" |
|
MCA 1211 | 1987 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
TYLER 1 | 1982 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dire Straits | Single 7" |
|
MOVIE 1 | 1980 | Vertigo | Solid | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| KC & The Sunshine Band | Single 7" |
|
A3017 | 1982 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaggy | Single 7" |
|
GRE361 | 1992 | Greenslleves Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2056 422 | 1973 | Polydor | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Enigma | Single 7" |
|
DINS 101 | 1990 | Virgin Reccords | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2485 | 1981 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2320 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
A 4251 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Will To Power | Single 7" |
|
653094 7 | 1988 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Others, The | Single 7" |
|
B0050ASZ48 | 2005 | Poptones | Solid | Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John & Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
PO 114 | 1990 | Polydor | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whigfield | Single 7" |
|
SYS 3 | 1990 | Systeiacic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 7 | 1982 | Some Bizzare | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Haddoway | Single 7" |
|
74321 148507 | 1992 | Logic Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| The The | Single 7" |
|
EMU 8 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Badly Drawn Boy | Single 7" |
|
EM 719 | 2007 | EMI | Solid | Excellent | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)