Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)
Artist![]() |
Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cult, The | Single 7" |
|
BEG 228 | 1989 | Beggars Banquet | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
45-HLU 9611 | 1962 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crystals, The | Single 7" |
|
HLU 9773 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crosby, Bing | EP | Bing! |
|
TFE.17178 | 1959 | Fontana | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Crosby, Bing | EP | Songs I Wish I Had Sung |
|
0E 9293 | 1957 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72298 | 1957 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crickets, The | Single 7" |
|
45-Q 72279 | 1957 | Vogue Coral | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cribbins, Bernard | Single 7" |
|
45-R 4923 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crazy World of Arthur Brown, The | Single 7" |
|
604022 | 1968 | Track | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crawford, Jimmy | Single 7" |
|
46-DB 4717 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Craven, Beverley | Single 7" |
|
655943 7 | 1990 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crash Test Dummies | Single 7" |
|
74321 20151-7 | 1992 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crane, Les | Single 7" |
|
K 16119 A | 1971 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Costello, Elvis (And The Attractions) | Single 7" |
|
XX35 | 1994 | Riviera Global Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cooper, Alice | Single 7" |
|
655061 7 | 1989 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Commodores | Single 7" |
|
TMG 1113 | 1978 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V55 818 | 1985 | Virgin | Solid | Very Good | White | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
VSY524A | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Picture Disk | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Collins, Phil | Single 7" |
|
V5524 | 1982 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Natalie | Single 7" |
|
MT 35 | 1987 | Manhattan Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | EP | Nat "King" Cole |
|
EAP 1010 | 1956 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Cole, Nat "King" | EP | Unforgettable |
|
EAP 20053 | 1960 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Cole, Nat "King" | EP | Ramblin' Rose |
|
EAPS-1793 | 1962 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Cole, Nat "King" | Single 7" |
|
CL 15316 | 1963 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coldplay | Single 7" |
|
8726257 | 2005 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coasters, The | Single 7" |
|
45-HLE 8819 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Climie Fisher | Single 7" |
|
EM 47 | 1987 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clash, The | Single 7" |
|
656667 7 | 1982 | Columbia | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Sanford | Single 7" |
|
45-HLD.8320 | 1956 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | EP | Petula Clark |
|
EPL. 8000 | 1962 | Disques Vogue | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Clark, Petula | Single 7" |
|
7n.15722 | 1964 | PYE | Solid | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
PYS 19 | 1988 | PRT Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Claptop, Eric | Single 7" |
|
5439-19021-7 | 1992 | Duck Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clapton, Eric | Single 7" |
|
2090-132 | 1974 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
P 824 | 1961 | Parkway | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4691 | 1961 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chubby Checker | Single 7" |
|
45-DB 4503 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chocolate Milk | Single 7" |
|
RCA 2592 | 1975 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chiffons, The | Single 7" |
|
HLP 10271 | 1966 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chi-Lites, The | Single 7" |
|
BR 25 | 1972 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Brunswick Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 12038 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
A-XW107 | 1966 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Silver Spotlight Series Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
GEF 59 | 1989 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
GFS 5 | 1990 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1202 | 0 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1358 total)